Recensământ rutier în România: de mâine începe monitorizarea traficului de mașini - 26 minute în urmă
Turneul semifinal 2 de volei feminin U13, găzduit de Sighet - 33 minute în urmă
Sighetu Marmației celebrează 700 de ani de atestare documentară între 14 și 17 mai - 57 minute în urmă
Câștigătorii celei de-a XXIV-a ediții a Festivalului Concurs Național de Satiră și Umor „Zâmbete în Prier” - 1 oră în urmă
Parcări de reședință în Baia Mare: se deschide Etapa II de atribuire și licitație - 1 oră în urmă
Vreme de iarnă în aprilie, avertizare meteo pentru zonele montane - 2 ore în urmă
Rezultate remarcabile pentru karatiștii din Fărcașa la „Cupa Șimleului” la Karate Shotokan, ediția a XXVI-a - 2 ore în urmă
Junioarele 1 de la CS Marta s-au calificat la turneul final - 3 ore în urmă
România strălucește la Batumi: aur și record european pentru Mihaela Cambei - 3 ore în urmă
Peste 150 de bicicliști pe traseele Maramureșului - 4 ore în urmă
Junioarele 1 de la CS Marta s-au calificat la turneul final
Chiar dacă a pierdut, ieri, ultimul meci al turneului semifinal, 32–38, cu CSM Corona Brașov, echipa de junioare 1 de la CS Marta s-a calificat la turneul final, adică între primele 8 echipe din țară.
Partidele din grupa 1 a turneului semifinal s-au desfășurat, în perioada 17-19 aprilie, în sala de sport a Școlii „Vasile Alecsandri” din Baia Mare.
CS Marta s-a clasat pe locul 2, după Corona Brașov. Pe pozițiile 3 și 4 au încheiat competiția ACS Lucian Bute Galați și CSS Caracal.
Sursa foto: Fabrica de Campioni
Citește și:















