Independența Baia Mare, victorie la rece(a), cu ultima clasată

Victorie logică a fotbalistelor de la Independența Baia Mare, în fața echipei care sezonul acesta nu a reuși nici un punct în campionat. CSS Târgoviște și-a apărat însă cu dârzenie șansele și, conform evoluției scorului, a dat și mici emoții suporterilor prezenți duminică pe stadionul din Recea.

A.S. Independența Baia Mare – C.S.S.Târgoviște: 3-1 (2-0)

Marinela Cotoș a deschis scorul încă din minutul 3 (1-0) și, după cum a început meciul, părea că „domnițele” vor avea o sarcină ușoară. Golul de 2-0, menit să aducă liniștea, a venit din partea Ioanei Borodi în minutul 27. Nu a fost să fie liniște, pentru că imediat după pauză, Camelia Moraru a redus diferența (2-1, min. 50). În continuare meciul a fost dominat de băimărence, care au securizat victoria în minutul 80, prin Denisa Predoi, care a marcat pentru 3-1.
Independența are acum 13 puncte și se află tot pe locul 7, urmând să joace pe 14 aprilie, în deplasare, cu Fortuna Becicherecu Mic.