Dragas Milos a debutat la Minaur cu 8 goluri

Lupta pentru ocuparea unui loc ├«n play-off la finalul sezonului regulat a continuat azi pentru CS Minaur Baia Mare cu un meci pe teren propriu ├«mpotriva celor de la CSM F─âg─âra╚Ö. La b─âim─âreni au debutat cele dou─â noi achizi╚Ťii, Uros Vilovski si Milos Dragas. ├Än lipsa lui Pierre Ragot, accidentat, Dragas a preluat ÔÇ×sarcinaÔÇŁ de golgheter, marc├ónd 8 goluri la prima sa apari╚Ťie ├«n Sala Sporturilor ÔÇ×Lasc─âr Pan─âÔÇŁ.

Prima repriz─â a fost foarte disputat─â, cu multe elimin─âri, mai ales ├«n tab─âra oaspe╚Ťilor. Cel mai interesant moment a avut loc ├«n jurul minutului 23, c├ónd f─âg─âr─â╚Öenii au primit trei elimin─âri succesive. ├Än ciuda acestei inferiorit─â╚Ťi au reu╚Öit s─â marcheze un gol ╚Öi s─â nu primeasc─â niciunul. Repriza s-a ├«ncheiat cu avantaj minim pentru Minaur.

Repriza secund─â a fost dominat─â la ├«nceput de b─âim─âreni, ├«ns─â oaspe╚Ťii au revenit. Ultima egalitate a fost consemnat─â ├«n minutul 29 (17-17). Spre final Minaur a marcat de patru ori consecutiv, desprinz├óndu-se decisiv. Scor final 27-22. Pentru Minaur au marcat Dragas 8 goluri, C├ómpan 4, C─âbu╚Ť 3, Lazici 2, Popescu 2, Mure╚Öan 2, Halc─â 2, Cristescu 1, Vilovski 1, Haiduc 1, Marta 1.

Acum po╚Ťi urm─âri ╚Ötirile DirectMM ╚Öi pe Google News.