Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 4 minute în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 13 minute în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 26 minute în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 1 oră în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 1 oră în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 3 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 3 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 3 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Săcălășeni se pregătește de hram - 3 ore în urmă
Reprezentanți ai Revistei de Cultură „Nord Literar” Baia Mare, distinși cu două premii importante la FestLit Cluj 2026 - 3 ore în urmă
Cinci ”zimbri” în lotul României pentru meciul cu Germania din Rugby Europe Championship
Naționala României va întâlni sâmbătă, 16 februarie, în cel de-al doilea meci din Rugby Europe Championship, Germania. Partida va avea loc pe Stadionul Municipal din Botoșani, de la ora 14:00. Staff-ul tehnic al naţionalei României a anunţat, luni, un lot de 30 de jucători pentru această partidă, cin ci dintre ei fiind de la CSM Știința Baia Mare: Constantin Pristaviţă, Ovidiu Cojocaru, Cristi Chirică, Alexandru Ţiglă și Alexandru Bucur.
România a pierdut prima partidă din Rugby Europe Championship 2019 în faţa Georgiei, 9-18, pe Cluj Arena, în timp ce Germania a cedat cu 22-29 în faţa Belgiei, la Bruxelles. În ierarhia internaţională, România ocupă locul 18, iar Germania este pe poziţia a 27-a.















