ACS FC Recea câștigă în deplasare cu 4 goluri marcate în 23 de minute

ACS Fotbal Comuna Recea a tranșat categoric în favoarea sa meciul din deplasare cu AFC Odorheiul Secuiesc. În prima repriză gazdele și-au depășit condiția de outsider, neîncasând nici un gol, în ciuda dominării maramureșenilor. Recea a excelat la posesie, trimițând de două ori în zid, din lovitură liberă și beneficiind de mai multe cornere, niciunul nepunând-o însă în situație clară de gol. Cea mai mare ocazie a reprizei a foșt o aglomerare în careul gazdelor, soldată cu câteva șuturi blocate rând pe rând, mingea neajungând să pericliteze poarta. În partea a doua însă, după ce a spart gheața, în minutul 56, prin Dunca (0-1, gol cu capul), Recea a mai punctat de 3 ori prin Ciocan (min. 61, 0-2, contraatac încheiat cu un șut pe jos, în stânga portarului), Mărieș (min. 76, 0-3, din nou pe contraatac, driblează portarul și înscrie în poarta goală) și Bolozan (min. 79, 0-4, autogol). Etapa viitoare Recea joacă acasă cu CS Iernut.