Băimăreanca Adda Maria Nemet, vicecampioană națională la triatlon U13 - 2 ore în urmă
Percheziții în Maramureș într-un dosar de contrabandă, nerespectarea regimului armelor și munițiilor și braconaj - 4 ore în urmă
Echipa U13 a Școlii Gimnaziale „Dr. Ilie Lazăr” Giulești – câștigătoare a Cupei Satelor - 4 ore în urmă
Andrei Rațiu, desemnat „Tricolorul lunii mai” - 5 ore în urmă
Festivalul de Teatru Școlar „Magia Scenei”, ediția a II-a, a reunit elevi din Maramureș pe scena din Târgu Lăpuș - 7 ore în urmă
16 permise reținute și aproape 40 de sancțiuni contravenționale pentru depășirea vitezei - 7 ore în urmă
Premii obținute de eleve ale Colegiului Național „Dragoș Vodă” din Sighetu Marmației la un concurs internațional de traduceri - 8 ore în urmă
O medalie de argint și două mențiuni pentru elevii Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare la Cupa Prieteniei la Padbol - 8 ore în urmă
Povestea fascinantă a orașului Baia Sprie, pusă în valoare prin panouri informative amplasate în apropierea Catedralei Romano-Catolice - 8 ore în urmă
Biserica „Înălțarea Domnului” din Târgu Lăpuș a găzduit conferința preoților din protopopiatele Baia Mare, Lăpuș și Chioar - 8 ore în urmă
Noi dotări la Spitalul Județean, în valoare de peste 100.000 de euro (GALERIE FOTO)
În Serviciul de Anatomie Patologică din cadrul Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opris” Baia Mare s-au investit recent peste 100.000 de euro. Astfel, spitalul beneficiază în prezent de de o morgă dotată și echipată la înalte standarde.
“A fost realizată o reparație capitală și dotare cu tehnică medicală de mare calitate, dintre care amintim: două mese pentru autopsie și frigidere cu nouă locuri pentru cadavre. Valoarea totală a investițiilor se ridică la peste 100.000 de euro și au fost realizate din fonduri de la Ministerul Sănătății, cu cofinanțare de la Consiliul Județean Maramureș și fonduri proprii“ – informează dr. Vasile-Ioan Pop, managerul interimar al unității medicale.


















