Eleva Denisa-Andra Remeș din Maramureș, printre cei trei bursieri BookLand desemnați la nivel național - 9 ore în urmă
5 greșeli pe care să le eviți când îți alegi fondul de ten - 10 ore în urmă
Walter și Coralia Übelhart transformă Băiuțul în capitala silvoterapiei din Europa - 10 ore în urmă
Lecții de la polițiști pentru copii la Sighet - 11 ore în urmă
Școala Gimnazială Baia Sprie, pe locul I la Concursul Județean de Majorete organizat la Seini - 12 ore în urmă
Sorana Cîrstea scrie istorie la Roland Garros 2026! Victorie incredibilă cu 6-0, 6-0 - 12 ore în urmă
Acțiuni de testare și prevenție privind consumul de alcool în rândul vârstnicilor din Baia Mare - 12 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Facultatea nu mai e ce credeau părinții noștri. Și nici pensia. Iar asta schimbă tot pentru cum ne creștem copiii - 12 ore în urmă
Caravana „European Youth Village” ajunge și la Fărcașa: oportunități pentru tinerii din mediul rural - 13 ore în urmă
Restricții de circulație în Baia Mare pentru Procesiunea de Rusalii organizată duminică seara - 13 ore în urmă
La 37 de ani de la moartea misterioasă a actriței Natalie Wood, soțul ei a devenit suspect
La aproape patru decenii de la moartea în circumstanțe cețoase a actriței americane Natalie Wood, poliția l-a numit pe soțul de atunci al vedetei, Robert Wagner, ”persoană de interes” în acest caz, potrivit relatărilor postului de televiziune american CBS, preluate de DPA și citate de Agerpres.
”Ceea ce vreau să spun este că știm acum că Wagner a fost ultima persoană care a fost cu Natalie înainte ca aceasta să dispară”, a spus șeriful comitatului Los Angeles, John Corina, pentru emisiunea ”48 Hours”. Actorul Robert Wagner, în vârstă de 87 de ani, a refuzat să vorbească cu anchetatorii, precizează CBS.
Natalie Wood, care a câștigat un Glob de Aur pentru pelicula ”Rebel Without a Cause” (1955), s-a înecat în 1981, la 43 de ani, pe când naviga în largul insulei californiene Santa Catalina, însoțită de Wagner, actorul Christopher Walken și căpitanul iahtului. A fost găsită plutind pe apă, îmbrăcată într-o jachetă și cămașă de noapte. Moartea a fost considerată accidentală.
Poliția a început o nouă anchetă în toamna anului 2011, dar Wagner nu a fost considerat suspect, au spus atunci autoritățile. Într-un nou raport de autopsie publicat în 2013, cauza morții actriței a fost schimbată în ”moarte prin înec și alți factori necunoscuți”. Martorii care călătoreau într-o ambarcațiune apropiată au auzit o ceartă între soți în noaptea respectivă, a declarat poliția pentru CBS. Potrivit căpitanului iahtului, Wagner și Wood s-au certat violent în acea seară.
Actrița avea câteva vânătăi pe braț, încheietură și gât, care se pare că au apărut înainte să ajungă în apele Oceanului Pacific și să se înece, se precizează în cel mai recent raport de autopsie.















