Adi Hădean, băimăreanul care a dus gustul de acasă în toată România - 5 ore în urmă
Sărbătorile Zăpezii au adus distracție maximă la Izvoare Resort - 5 ore în urmă
Credință și solidaritate: Deți Iuga organizează două concerte caritabile de pricesne la Cluj-Napoca și Baia Mare - 6 ore în urmă
După mai bine de 50 de ani, oamenii se întorc spre Lună și nu e o poveste de film - 6 ore în urmă
Nota 1 pentru tema de acasă, sau cum schimbă AI regulile în școli - 8 ore în urmă
De ce tot mai multe țări aleg taxele mai mici - 9 ore în urmă
Carlos Alcaraz îl învinge pe Novak Djokovic și câștigă primul titlu la Australian Open - 9 ore în urmă
Lucrare pastorală, culturală și filantropică: Bilanțul Episcopiei Maramureșului și Sătmarului pe anul 2025 - 10 ore în urmă
Solidaritate prin artă la Târgu Lăpuș: Ateliere caritabile de confecționat mărțișoare pentru sprijinirea unui copil cu sindrom Down - 10 ore în urmă
Băimărenii cu dizabilități vor primi compensații de până la 500 de lei pentru plata impozitelor - 11 ore în urmă
Un atelier foarte folositor pentru toți tinerii: În Municipiul Baia Mare, o discuție interactivă, despre inițiativele după pandemie și viitor!
Un atelier foarte folositor pentru toți tinerii: În Municipiul Baia Mare, o discuție interactivă, despre inițiativele după pandemie și viitor!
Asociația Deis organizează sâmbătă, 10 decembrie, în municipiul Baia Mare, un workshop intitulat „Tineri după pandemie”, la care sunt invitați să participe tinerii interesați.
„Hai la o discuție interactivă despre ce nevoi și ce idei ai pentru Baia Mare după pandemie. Știm că sănătatea mintală, învățarea și viitorul tău sunt preocupări și mai esențiale după doi ani în care voi, tinerii ați fost poate cei mai afectați de pandemie. Dar acum avem șansa să ne reconstruim comunitățile și să ne sprijinim unii pe ceilalți înspre viitorul pe care ni-l dorim.
Aceste workshop-uri au loc în contextul programului Capitala Tineretului din România care își propune să dezvolte orașele prin tineri oferind resurse, inspirație dar și noi abordări pentru primăriile orașelor în lucrul cu tinerii dar și tinerilor în cum să abordeze primăriile într-un mod constructiv și orientat spre viitor.
Concluziile discuțiilor voastre vor fi transmise către factorii locali de decizie la nivelul fiecărui oraș unde se organizează workshop-urile. De asemenea, vei avea șansa să devii parte a unei comunități de tineri din orașul tău cu interese și preocupări similare”, acum arată Asociația Deis.
Evenimentul este organizat în Baia Mare de către Asociația DEIS. Evenimentul are loc la Millenium Business Center – Sala de Conferințe M1 începând cu ora 11:00, cu o durată de bază de 120 de minute. Înscrie-te aici https://pontgroup.typeform.com/to/wGBmMwIQ.
C.Ț.
















