Propunerea S.O.S. România privind Unirea cu Republica Moldova a trecut tacit de Camera Deputaților - 7 ore în urmă
Exercițiu de simulare a unui incendiu la Penitenciarul Baia Mare - 8 ore în urmă
Concert Adi Istrate în Piața Cetății din Baia Mare - 8 ore în urmă
Premieră pentru Baia Mare: 1.500 de lampioane cu LED vor lumina cerul cu prilejul dialogului cultural româno-chinez - 9 ore în urmă
Ziua Iei a fost celebrată într-o notă festivă la Centrul CASPEV din Baia Mare - 9 ore în urmă
Dublă lansare de carte la Târgu Lăpuș: Vasile Tămâian propune o reflecție asupra istoriei și memoriei colective - 9 ore în urmă
Măsuri împotriva caniculei: Campania Direcției de Asistență Socială Baia Mare pentru protejarea cetățenilor - 9 ore în urmă
Copiii sunt invitați să participe la Școala de Vară de la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 10 ore în urmă
Sărbătoare la CS Ge-Baek Baia Mare: președintele Mihai Sura a devenit oficial antrenor - 10 ore în urmă
Sânzienele din Maramureș au dus magia tradițiilor românești până la Nisa - 10 ore în urmă
Tinerii A.T.O.C.E.M. au oferit flori bunicuțelor din căminele pentru vârstnici, dar și tinerelor mame din cadrul Spitalului Județean Baia Mare
Ieri, 8 martie, tinerii Asociației Tinerilor Ortodocși ai Catedralei Episcopale Maramureșene (A.T.O.C.E.M.) au adus primăvara în suflete prin florile oferite.
Ei s-au întâlnit cu bunicuțele de la Căminul pentru Persoane Vârstnice din Baia Sprie, Căminul de îngrijire pentru vârstnici din Baia Mare (de pe str. Petofi Sándor), Centrul medical ,,Cătălina” Coltău, Căminul rezidențial pentru îngrijirea persoanelor vârstnice ,,Bunul Samarinean” Coroieni.
Totodată ei au dăruit flori și tinerelor mame de la Secția de Neonatologie a Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare.
„În această zi aducem alese mulțumiri celor care au primit această slujire de la Bunul Dumnezeu și anume aceea de a fi MAMĂ!”, transmite (A.T.O.C.E.M.)















