Maramureșenii Diana Iluț și Daniel Pop reprezintă România la un seminar internațional de turism cultural organizat la Beijing - 3 ore în urmă
Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 4 ore în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 4 ore în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 5 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 5 ore în urmă
Tradiția, credința și identitatea culturală, celebrate la Biblioteca Orășenească Vișeu de Sus - 6 ore în urmă
Seisme consecutive în Venezuela: autoritățile vorbesc despre un dezastru major - 6 ore în urmă
Publicația argentiniană Doble Amarilla dedică un amplu material arbitrului român István Kovács - 6 ore în urmă
Schimbări importante în sistemul de pensii: vârsta de pensionare crește din nou - 7 ore în urmă
Spectacol aviatic la Baia Mare: Ziua Porților Deschise la Aeroclubul Teritorial „Alexandru Papana” Baia Mare - 7 ore în urmă
Proteste ”sănătoase” la Sighet
Aproape 200 angajați ai Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei au protestat spontan, azi, atât în fața spitalului, cât și în fața primăriei sighetene. Astfel ei și-au manifestat nemulțumirea că nu au primit norma de hrană – intrată recent în vigoare – care înseamnă 300 lei/lună. Fiind spital municipal, banii trebuie plătiți de către primăria municipiului. Acesta este și motivul pentru care protestatarii au scandat ”jos primarul”. O delegaţie a fost primită la discuţii de primarul Horia Scubli, care a dat asigurări că solicitările referitoare la drepturile salariale vor fi rezolvate până luni, 18 februarie, când protestatarii se vor întâlni cu managerul spitalului.















