„Târgul de Sânziene” din Târgu Lăpuș a adus în prim-plan tradiția și meșteșugurile Țării Lăpușului - 2 ore în urmă
Noul terminal al Aeroportului Internațional Maramureș va fi inaugurat marți, 30 iunie - 4 ore în urmă
Baia Mare devine, pentru o săptămână, capitala biodiversității urbane printr-un proiect Erasmus internațional - 6 ore în urmă
Bogdan Loghina de la ACS Dragonul Baia Mare, calificat oficial ca antrenor de Taekwon-do ITF - 6 ore în urmă
Psiholog psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Momentul acela de tăcere – de ce ne sună (sau nu) copiii când au dat de bucluc? - 6 ore în urmă
Experiență profesională și culturală în Portugalia pentru elevii Liceului Tehnologic „George Barițiu” din Baia Mare - 7 ore în urmă
David Popovici, cel mai rapid în serii la 50 m liber la Roma! Românul a înotat în 21,92 secunde - 7 ore în urmă
Colonia Pictorilor din Baia Mare organizează ateliere artistice de vară pentru copii și adulți - 8 ore în urmă
Ziua Drapelului Național a fost marcată în Baia Mare prin ceremonie religioasă și militară - 9 ore în urmă
Atleții maramureșeni Marian David și Andreia Hryn, la finala Campionatului Național U18 de la Craiova - 9 ore în urmă
Premianții învățământului primar din Fărcașa au fost recompensați cu o ieșire la piscină
Elevii din învățământului primar de la Școala Gimnazială „Lucian Blaga” Fărcașa, care au obținut premii în acest an școlar, au fost recompensați cu o ieșire la parcul acvatic „Aquastar” din Satu Mare. Alături de profesorii lor, aceștia au făcut baie în bazine, au avut acces la șezlonguri, s-au distrat dându-se pe toboganele cu apă și au luat masa. Ieșirea a fost posibilă cu ajutorul Primăriei, Consiliului local și conducerii școlii, se precizează pe pagina de facbook a comunei Fărcașa.















