La nici 10 ani, băimăreanca Zeea Mațan impresionează la Campionatul Mondial de Fitness - 18 minute în urmă
Scandal fără precedent în PNL: acuzații de „vot impus” și acțiune în instanță - 2 ore în urmă
Tabăra de vară „Spria 4 Fun” își deschide porțile pentru copiii din Maramureș - 2 ore în urmă
„Muzeograf pentru o zi” la Sighetu Marmației: trei membre ale Cercului de Istorie Gemina au susținut lecții de istorie pentru elevii ciclului primar - 3 ore în urmă
Inspectoratul de Jandarmi Județean Maramureș : urme proaspete de urs în zona Cavnic - 3 ore în urmă
Liceul Internațional Baia Mare: bilanțul premiilor obținute de elevi la concursurile de interpretare pianistică - 4 ore în urmă
Sportivi ai echipei de baschet WildCats Baia Mare, convocați în cadrul lotului regional al Federației Române de Baschet - 4 ore în urmă
Academia de Șah Maramureș organizează cantonament de vară la Repedea - 4 ore în urmă
În Băița de sub Codru va avea loc Serbarea Câmpenească „Târgul Sânzienelor”, ediția a XXXII-a - 5 ore în urmă
Maramureșeanca Sara Șunea, bronz la Campionatul Mondial de Dezlegări U14 - 6 ore în urmă
Tăuții Măgherăuș are festival: În orașul maramureșean spectacol artistic și acțiuni de marea sărbătoare „Flori de Sânziene”! Iată program integral!
Tăuții Măgherăuș are festival: În orașul maramureșean spectacol artistic și acțiuni de marea sărbătoare „Flori de Sânziene”! Iată program integral!
Se anunță un weekend minunat în orașul Tăuții Măgherăuș, săptămâna viitoare. Autoritățile au făcut public programul Festivalului „Flori de Sânziene” din 25 iunie.
Autoritățile locale arată că vor fi activități culturale, artistice și sportive, concurs gastronomic, spectacole de muzica live si multe alte surprize. Mai mult, va fi astfel și Crosul Sânzienelor, acțiune organizată de autoritățile Tăuții-Măgherăuș în parteneriat cu Asociația Club Sportiv Școala Alergării CSSA.
Sărbătoarea se va desfășura atât în centrul orașului, cât și la Lacul Nistru. Startul Crosului va fi la ora 09.00, la Aeroportul Internațional Maramureș, iar premierea va avea loc în fața primăriei, La Catarg. Va fi și un târg al locurilor de muncă, de la ora 13.00, dar și un spectacol folcloric, de la ora 13.30. Vor concerta Fanfara Stibina, Florentina și Petre Giurgi, Florin Verdeș, Frații Petreuș și Ansamblul Folcloric Berințana. Dincolo, la Lacul Nistru, va avea loc concursul gastronomic Gulașul de Sânziene. Și aici va fi concert, dar pe seară, și vor evolua Road Players Band, Rolling Papers și Alin Oprea de la Talisman. Vezi programul integral atașat!
C.Ț.
















