„Paști în Maramureș”la Sighetu Marmației - 15 minute în urmă
Polițiștii șomcuteni, gest de suflet în Vinerea Mare - 51 minute în urmă
În luna mai se sărbătoresc 10 sfinți tămăduitori - 1 oră în urmă
Joc cu coșarca, organizat în a doua zi de Paște - 2 ore în urmă
În Sâmbăta Mare prăznuim îngroparea Mântuitorului nostru - 3 ore în urmă
Ce găseai pe masa țăranului român în trecut, de Paște. Mielul umplut a apărut relativ recent - în urmă
Expoziția „Un secol de arte frumoase la Baia Mare” va fi vernisată la Palatul Episcopal Romano-Catolic de Oradea - în urmă
Primăvara în Satul de pe Dealul Florilor, în a doua zi de Paști - în urmă
Psiholog Psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Slăbiciunile din viață și influența asupra noastră, câteva sfaturi esențiale; Cum le recunoaștem și cum acționăm - în urmă
Val de infecții respiratorii și gripă în Maramureș - în urmă
Sportivii de la clubul Unirea Șișești, pe podium la Campionatul Național de Skandenberg
În perioada 29 – 31 martie, sportivii de la clubul Unirea Șișești au participat la Campionatul Național de Skandenberg. În total, aceștia au obținut 30 de medalii și s-au clasat pe locul al III-a pe cluburi.
Iată palmaresul:
Buta Tiberiu
Locul-1 brațul stâng, tineret +90kg
Locul-1 brațul drept, tineret +90kg
Locul-2 brațul stâng, seniori +110kg
Locul-2 brațul drept, seniori +110kg
Adina Chiș
Tineret
Locul- 1 braț drept +55kg
Locul- 2 braț stang +
Senioare
Locul- 2 braț drept -65 kg
Locul- 2 braț stâng -65kg
Open
Locul- 2 braț drept
Olimpiu Făt
Locul-1 brațul stâng masters-100kg
Locul-1 brațul drept masters -100kg
Goia Flaviu
Masters
Locul -1 brațul drept -70kg
Locul -1 brațul stâng -70kg
Erik Hering
Tineret
Locul -1 brațul drept -75kg
Denis Kozma
Tineret
Locul-2 brațul drept -70kg
Augustin Mantog
Grand masters
Locul-1 brațul stâng-80kg
Locul-1 brațul drept-80kg
Vivien Alexa
Junioare
Locul -1 brațul stâng -55kg
Locul -1 brațul drept – 55kg
Samuel Neag
Juniori
Locul -1 brațul drept – 80kg
Pava Romeo
Tineret
Locul -3 brațul drept -80kg
Richard Pusok
Juniori
Locul-3 brațul stâng-75kg
Locul-3 brațul drept-75kg
Erik Rus
Tineret
Locu -2 brațul stâng -90kg
Ionut Tomoioaga
Seniori
Locul-2 brațul stâng-100kg
Locul-2 brațul drept-100kg
Pustai Andrei
Subjuniori
Locul- 3 brațul drept+65 kg
Raul Rosu
Tineret
Locul-3 brațul stâng -70kg
Ioan Alexandru
Juniori
Locul-2 brațul drept -75kg
Felicitări tuturor!
Citește și