Giulia Rob, elevă a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare, a primit Trofeul Genului Muzical la Festivalul „Ursulețul de Aur” - 13 minute în urmă
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 - 17 minute în urmă
„Învârtita Fraților Chindriș” – omagiu adus Maramureșului autentic printr-un nou proiect muzical deosebit - 2 ore în urmă
Scriitorul băimărean Flaviu Claudiu Mihali lansează volumele în versuri „Dezagregare” și „Cicatrici”, la Satu Mare - 2 ore în urmă
Părintele Alexandru Câmpeanu, fost paroh în Făureşti, distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” – una dintre cele mai înalte distincții ale Episcopiei - 2 ore în urmă
Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 3 ore în urmă
Absolvenții promoției 1996 ai Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației s-au revăzut după trei decenii de la terminarea studiilor - 4 ore în urmă
Caniculă în Maramureș: recomandări, puncte de prim ajutor și măsuri de prevenire a incendiilor - 4 ore în urmă
Artiști talentați ai Insieme Music School au cucerit scena Festivalului Internațional de Interpretare Muzicală „Ursulețul de Aur” - 4 ore în urmă
Violeta Diana Vele a cucerit Trofeul categoriei de vârstă în cadrul Festivalului „Ursulețul de Aur” - 7 ore în urmă
Sportivi băimăreni premiați la Campionatul Național de Beach Handball
Zilele trecute, la Mamaia s-a desfășurat Campionatul Național de Beach Handball, competiția organizându-se pentru categoriile de vârstă seniori, juniori 1, 2 și 3.
La această competiție au participat și sportivi legitimați la CS Marta Baia Mare (antrenori Ioana și Ioan Marta și Angelo Butica), iar rezultatele obținute de ei sunt foarte bune.
„Junioarele 2 sunt vicecampionae naționale la Beach Handball, iar junioarele 1 și juniorii 3 au obținut medaliile de bronz.
Echipa de junioare 2 a disputat finala Campionatului Național de Beach Handball cu CSS Sighișoara. Fetele noastre au obținut medaliile de argint, după ce au cedat la shout aut-uri, 1-2.
În schimb, echipele de junioare 1 și juniori 3 au jucat finalele mici și au câștigat medaliile de bronz. Fetele s-au impus în meciul cu CSS 1 Constanța, 2-0, iar băieții, la shout aut-uri, în meciul cu LPS Bistrița, scor 1-2.
Juniorii 2 au disputat și ei azi ultimul meci contra CSS Sfântul Gheorghe. Au cedat cu 0-2 și s-au clasat pe locul 8.
S-au acordat și premii individuale: Maria Griga (j2), jucătoarea meciului și MVP, Andrada Popan (j1), jucătoarea meciului, Gheorghe Șulha (j3), jucătorul meciului și golgheterul turneului și Alex Lenghel (j2), jucătorul meciului”, anunță Fabrica de Campioni.
Felicitări tuturor!















