În 12 august: Trupa Compact va concerta la Perseide Fest, în Preluca Nouă - 4 minute în urmă
Elevii de 10 ai Țării Lăpușului, felicitați de autoritățile locale pentru performanțele obținute la Bacalaureat - 37 minute în urmă
Mirela Ana Barz duce experiența Muzeului Maramureșan la Gala Regională - 1 oră în urmă
5 august 1940, s-a născut prof. univ. dr. Ana Olos, personalitate a culturii băimărene - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 5 august 2026 - 2 ore în urmă
Mogoșa Everesting 2026: Cine a urcat pe podiumul celei de-a VI-a ediții - 13 ore în urmă
PS Părinte Iustin a săvârșit Paraclisul Maicii Domnului în Parohia Ortodoxă Săcălășeni - 13 ore în urmă
Opt absolvenți ai Academiei de Poliție și-au început cariera la ITPF Sighetu Marmației - 15 ore în urmă
Canicula oprește traficul greu în Maramureș. Mâine, 5 august, restricții între orele 12:00 și 20:00 - 16 ore în urmă
Atenție, șoferi! Restricții de circulație în zona podului Industriei din Baia Mare - 17 ore în urmă
Park Sale – act de caritate pentru copii
În zilele de 28 și 29 septembrie, între orele 12:00 și 18:00, cei care doresc să facă o faptă bună sunt așteptați la „Park Sale”, care se va desfășura în Parcul Municipal „Regina Maria”, zona restaurantului Athos din Baia Mare. Această acțiune va fi găzduită de Rotaract T.E.A.M și Rotary Club Baia Mare.
Evenimentul va consta în vânzarea de obiecte pe bază de donație în vederea construirii unei biblioteci la Centrul de Zi „Sfinții Brâncoveni” din Desești și colectarea de haine și cărți pentru a fi oferite copiilor până în clasa a opta. Copiii de la RotaKids vor fi și ei prezenți cu obiecte hand-made, realizate chiar de ei.
Larisa Viragh









