Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 16 minute în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 1 oră în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 2 ore în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 2 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 2 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 2 ore în urmă
5 decembrie – Sorin Grindeanu, președintele PSD - 2 ore în urmă
Prognoza meteo Maramureș – 5 decembrie 2025 - 3 ore în urmă
Moșul a primit o mână de ajutor de la polițiștii maramureșeni - 14 ore în urmă
Proteste în sistemul sanitar: În județul Maramureș în prezent membrii Sindicatului Sanitas sunt în grevă japoneză. Ce revendicări au!(FOTO)
Proteste în sistemul sanitar: În județul Maramureș în prezent membrii Sindicatului Sanitas sunt în grevă japoneză.Lista revendicărilor lor!
Începând de marți, pe perioada nedeterminată personalul medico-sanitar, auxiliar si personalul TESA din unitățile sanitare din județul Maramureș vă fi în grevă japoneză.
Excluderea personalului TESA de la majorările salariale prevăzute de Legea nr. 153/2017 constituie cea mai mare nemulțumire a membrilor noștri de sindicat, arată reprezentanții Sanitas Maramureș.
Creșterile nesemnificative salariale prevăzute de OUG 130/2021 pentru personalul sanitar si auxiliar reprezintă umilirea lor neacoperind nici măcar inflația. După doi ani de pandemie lucrătorii din sănătate, așa-zișii eroi în halate albe, sunt din nou umiliți de către guvernanți, mai arată reprezentanții Sanitas Maramureș.
C.Ț.




















