Parohia Săcălășeni s-a clasat pe primul loc în urma jurizării Proiectului Parohial Catehetic la nivel de Protopopiat - 12 minute în urmă
Liceul Tehnologic „George Barițiu” Baia Mare, selectat în programul național de pilotare: Discipline inovatoare pentru elevi începând cu anul școlar 2026-2027 - 31 minute în urmă
Remiză albă la Sighet în derby-ul de podium al play-out-ului din seria a 8-a, Liga 3 - 53 minute în urmă
Seini 2 mai 2026, concurs ecvestru și târg de animale - 60 minute în urmă
Cinci medalii obținute de CSM Baia Mare la Campionatul Mondial de Kempo din Turcia - 1 oră în urmă
Liceul Tehnologic „George Barițiu” Baia Mare, pe podium la Concursul Interjudețean „Față-n față cu adevărul” - 2 ore în urmă
Bărbat încătușat după ce, prins că a condus fără permis, a devenit recalcitrant - 2 ore în urmă
Lucia Ileana Pop a lansat „Povestea celor două nuci prietene”, un volum dedicat copiilor - 3 ore în urmă
„Zimbrii” au „deraiat” Rapidul - 3 ore în urmă
TInerii Lei au obținut rezultate frumoase la concursul de șah rapid „Cupa Ep. Alexandru Rusu” - 4 ore în urmă
Polițiștii au eliberat un pui de căprior ținut captiv
Polițiștii maramureșeni au avut de-a face cu o altfel de intervenție. Protagonistul acestei povești este un pui de căprior ținut captiv.
În baza datelor și informațiilor, polițiștii au reușit localizarea țarcului în care se afla puiul și identificarea persoanei care l-ar fi închis.
„Acum, că puiul de căprior este în siguranță, vă reamintim: capturarea unei specii de faină sălbatică constituie infracțiune și se pedepsește conform prevederilor legale”, transmite IPJ Maramureș.















