Patru medalii obținute de sportivii Dance Light Baia Mare la Oradea

Un total de șase finale, din care patru podiumuri atinse, pentru dansatorii de la Dance Light Baia Mare.

În weekendul 26-28 Aprilie, Oradea a fost gazda unui concurs internațional de dans sportiv, unde, perechi din întreaga lume au venit să își demonstreze valoarea.

”De Ziua Internațională a Dansului, ne bucurăm de rezultatele frumoase obținute de sportivii nostri, dar ne bucurăm mai ales de calitatea dansului lor și de perseverența acestora! Suntem foarte mândre de voi, de fiecare în parte! ”, arată clubul.

Clubul DanceLight a fost prezent cu 4 perechi care au reușit să obțină următoarele rezultate:

Soponar David – Bartha Izabella au concurat la Open 12-13 ani Standard unde au reușit să obțină medalia de argint, iar la Open 12-13 Latino au încheiat competiția pe locul 4.

Gănescu Bogdan – Ardelean Ștefania au urcat pe cea de a doua treapta a podiumului la clasa D 14-15 ani.

Barkoczi Edvin (Galactic) – Pop Emma s-au clasat pe locul II la E Standard 16-35 ani și au obținut medalia de bronz la E Latino 16-35 ani.

Turon Daniel (Galactic) – Bizubac Teodora au încheiat competiția pe locul 5 la E 14-15 ani.