S-a decis redeschiderea traficului rutier și pietonal pe podul de pe DJ 188, din Vișeu de Jos, dar cu unele restricții - 17 minute în urmă
Oare este vorba de suveranism european? - 25 minute în urmă
Daniela Onița-Ivașcu din Sighetu Marmației a fost numită director al OCPI Maramureș - 1 oră în urmă
Mesajul lui Mircea Lucescu din spital: „Sunt bine, nu sunt motive de îngrijorare” - 3 ore în urmă
Încă o echipă de fotbal a Școlii Gimnaziale „Lucian Blaga” Baia Mare s-a calificat la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar 2025-2026 - 3 ore în urmă
Bolojan s-a răzgândit, fundația lui Mihai Neșu scapă de plata impozitului - 3 ore în urmă
Trei sportivi din cadrul CS Știința Electro Sistem Baia Mare au participat la un cantonament intensiv în pădurile spaniole - 3 ore în urmă
Elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu”, premiați la concursul de afișe cu „Acordarea primului ajutor în caz de accidente” - 3 ore în urmă
O nouă întâlnire dedicată cadrelor didactice debutante în cadrul proiectului „Hub-ul Învățătorilor” - 3 ore în urmă
Prof. univ. dr. Jeong O Park, distins cu titlul de ambasador al municipiului Baia Mare - 4 ore în urmă
O spargere în weekend: În județul Maramureș un lăcaș de cult a devenit victima hoților. Ce au reușit să fure, infractorii, în noaptea de sâmbătă spre duminică!
O spargere în weekend! În județul Maramureș un lăcaș de cult a devenit victima hoților. Ce au reușit să fure, infractorii, în noaptea de sâmbătă spre duminică!
Biserica Penticostală din Mireșu Mare a căzut pradă hoților în noaptea de sâmbătă spre duminică. Persoane necunoscute au scotocit după bunuri, luând cu ei, se pare, inclusiv sistemul de sonorizare.
Mai exact, azi, 05 decembrie, la ora 09:20, polițiștii din Șomcuta Mare, au fost sesizați cu privire la faptul că persoane necunoscute au pătruns într-o biserică din comuna Mireșu Mare, de unde au sustras mai multe bunuri.
La fața locului, polițiștii au constatat faptul că, persoane necunoscute au intrat prin efracție într-o biserică, de unde au sustras mai multe bunuri în valoare totală de aproximativ 8.000 de lei. A fost efectuată investigarea tehnico-științifică a locului faptei de către o echipă de cercetare din care face parte și un echipaj canin specializat, deci va interveni la căutarea infractorilor și un câine de urmă. În cauză, polițiștii efectuează cercetări sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat.
DirectMM.ro















