Adrian Ioan Veștea nu a întrunit majoritatea necesară pentru funcția de premier - 6 ore în urmă
Îndrăgita Maria Mihali a absolvit Universitatea Națională de Muzică din București - 9 ore în urmă
Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 10 ore în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 11 ore în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 12 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 13 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 13 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 13 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 14 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 14 ore în urmă
Muzeul de Etnografie și Artă Populară Maramureș a participat la cea de-a X-a ediție a evenimentului ASTRA Multicultural de la Sibiu
În perioada 16–18 iulie, Muzeul Județean de Etnografie și Artă Populară Maramureș a avut bucuria de a participa la cea de-a X-a ediție a evenimentului ASTRA Multicultural, desfășurat la Muzeul în aer liber din Dumbrava Sibiului.
Evenimentul a reunit specialiști în etnografie, antropologie, muzeologie, patrimoniu imaterial și gastronomie tradițională din întreaga țară, oferind un cadru valoros pentru dialog intercultural, schimb de idei, și promovarea diversității culturale.
Seminarul a avut ca temă centrală „Gastronomia – tradiție, inovație, identitate culturală”, punând accent pe rolul gastronomiei ca formă de patrimoniu viu, dar și ca spațiu al inovației și adaptării contemporane.
„La acest important eveniment științific, instituția noastră a fost reprezentată de dr. Monica Mare, managerul muzeului și muzeograf Alexandra Lazăr, care au susținut prezentarea: „Muzeul Satului Baia Mare – spațiu de conservare și promovare a gastronomiei rurale”. O lucrare care a pus în lumină contribuția activă a Muzeului Satului din Baia Mare la păstrarea și revitalizarea tradițiilor culinare din Maramureș. Prin ateliere meșteșugărești, gătit demonstrativ și parteneriate cu comunitățile locale, muzeul devine un punct de referință pentru promovarea identității gastronomice maramureșene.
Mulțumim organizatorilor pentru această oportunitate și felicităm toți participanții pentru contribuțiile valoroase aduse în sprijinul păstrării și valorificării tradițiilor noastre!”, transmit cei de la Muzeu.















