Poliția Locală Baia Mare atrage atenția asupra folosirii articolelor pirotehnice - 8 minute în urmă
Magia Crăciunului, adusă pe scenă la Concertul caritabil din Tăuții Măgherăuș - 49 minute în urmă
14 decembrie – un an de la trecerea la cele veșnice a lui Mircea Diaconu - 2 ore în urmă
Prognoză meteo Maramureș – 14 decembrie 2025 - 3 ore în urmă
Înfrângere pentru Știința Explorări în ultimul meci oficial din acest an - 12 ore în urmă
Despre adversara României din barajul pentru CM 2026 – o radiografie în cifre - 13 ore în urmă
„O jucărie pentru o bucurie”, un demers al CS Minaur - 14 ore în urmă
Remiză acasă pentru CSM Sighet cu prima clasată - 14 ore în urmă
Ultima noapte a lui Nichita Stănescu - 15 ore în urmă
Victorie fără dureri de cap pentru CS Minaur cu „lanterna roșie” - 16 ore în urmă
A avut loc deschiderea anului universitar 2025–2026 pentru studenții Centrului Universitar Nord din Baia Mare
Azi, 29 septembrie, de la ora 10:00, cu binecuvântarea și din încredințarea Preasfințitului Părinte Iustin, Episcopul Maramureșului și Sătmarului, preacuviosul părinte arhimandrit Ioachim Tomoiagă – consilier și delegat eparhial, a participat la festivitatea de deschidere a noului an universitar 2025–2026 pentru studenții Centrului Universitar Nord din Baia Mare.
Cu acest prilej, Arhim. Ioachim a dat citire Mesajului Preasfințitului Părinte Episcop Iustin la începutul noului an universitar.
Evenimentul s-a desfășurat la Sala de Sport a CUNBM, cu participarea autorităților locale, a reprezentaților Inspectoratului Școlar Județean Maramureș, a membrilor comunității academice, a cadrelor didactice universitare, a studenților și masteranzilor.
Mult succes tuturor!
Foto: Arhid. Vlad Nechita/ Mezők Dan











