Acțiune de dezinsecție la Tăuții Măgherăuș: intervenție pentru combaterea țânțarilor și căpușelor - 3 minute în urmă
AUR Baia Mare a lansat campania „AUR te Aude” în municipiu - 42 minute în urmă
Micul pilot băimărean Eduard Orha, distins cu Premiul de Excelență după obținerea titlului de vicecampion național la karting școlar - 2 ore în urmă
A fost aprobată finanțarea pentru reconstrucția podului peste Săsar, în zona Metro din Baia Mare - 3 ore în urmă
Medalii și rezultate bune pentru Academia de Judo Baia Mare la Turneul Internațional „Cupa de Aur” desfășurat în Bihor - 3 ore în urmă
Pe fondul caniculei au fost amenajate două puncte de hidratare la Vișeu de Sus - 3 ore în urmă
A început Evaluarea Națională: 3214 elevi au susținut proba la Limba română în Maramureș - 3 ore în urmă
Parohia Ortodoxă Dumbrăvița organizează, pe perioada verii, mai multe activități dedicate copiilor și tinerilor - 3 ore în urmă
Proiect cultural dedicat tinerilor, finalizat cu succes la Târgu Lăpuș - 4 ore în urmă
Casa Memorială „Stan Ioan Pătraș” din Săpânța intră în reabilitare - 4 ore în urmă
Incendiu în Baia Mare: Intervenție la o garsonieră de pe bulevardul Independenței (FOTO)
Incendiu în Baia Mare, astăzi, joi, 29 iulie. Flăcările ar fi cuprins o locuință din municipiu.
În jurul orei 15.00, prin 112 a fost semnalat foc într-o garsonieră din Blocul Roșu de pe bulevardul Independenței.
La fața locului au intervenit militarii din cadrul Detașamentului de Pompieri din Baia Mare, cu trei echipaje de stingere și unul SMURD.
Printre cele trei echipaje care au făcut deplasarea se află și unul cu autoscară pentru intervențiile aflate la înălțime. Totodată, a intervenit și un echipaj de prim ajutor SMURD în caz că este nevoie, așa cum spune procedura.
Din fericire, intervenția a durat relativ puțin. În jurul orei 15.30, reprezentanții ISU Maramureș au arătat că incendiul a fost lichidat.
DirectMM.ro















