CS Minaur caută a treia victorie cu CSM Târgu Jiu din acest sezon - 7 minute în urmă
La mulți ani, Iosif Boroș! - 44 minute în urmă
Solidaritate și generozitate în pragul Sărbătorilor Pascale: în Baia Mare se derulează Campania Națională de Colectă de Alimente- ediția a XIV-a - 1 oră în urmă
Clubul de poezie revine la Cărturești Baia Mare - 2 ore în urmă
Schitul „Buna Vestire” din Șomcuta Mare se pregătește de hram - 2 ore în urmă
Modificări în trafic în Baia Mare - 2 ore în urmă
Baia Sprie devine centrul artelor vizuale: Expoziție de anvergură a artiștilor plastici din Satu Mare - 2 ore în urmă
Schitul „Schimbarea la Față” Baia Mare va găzdui seara duhovnicească și conferința „Omul în era digitală: între control și dependență” - 2 ore în urmă
Patricia Moldovan, premiul II la Festivalul Național de Folclor „Trecui aseară prin codru” - 3 ore în urmă
Doi handbaliști de la Fabrica de Campioni, la Selecționata Seriilor - 3 ore în urmă
Încă o veste bună: Coltău și satul aparținător Cătălina ies din carantina zonală
Veste bună pentru locuitorii unității administrativ-teritoriale Coltău, cu centrul de comună și satul Cătălina. UAT-ul va ieși din carantină zonală, după ce măsura nu a fost prelungită.
„Comitetul Județean pentru Situații de Urgență este abilitat să comunice faptul că nu va fi prelungită carantina zonală pentru comuna Coltău cu localitățile aparținătoare Coltău și Cătălina”, a declarat Dan Bucă, purtătorul de cuvânt al CJSU Maramureș.
Mai exact, în UAT Coltău, incidența cazurilor de COVID-19 a fost, în Coltău, luni, 29 martie, de 2,86 cazuri la mia de locuitori, ceea ce înseamnă 9 cazuri în interval de două săptămâni, iar marți, 30 martie, de 2,22, ceea ce înseamnă 7 cazuri în interval de două săptămâni.
În prezent, avem mai multe localități carantinate zonal, respectiv UAT-urile Recea, Tăuții Măgherăuș și Coltău, ceea ce înseamnă atât localitățile menționate, cât și cele aparținătoare aferente. Însă, UAT Coltău (localitățile Coltău și Cătălina) vor ieși, oficial, din carantina zonală miercuri, 31 martie, la ora 19.00.
C.Ț.















