Handbal Feminin CN Junioare1: CSS2 Baia Mare a câștigat finala mică așadar obține medalia de bronz! Alisia Boiciuc, MVP-ul Turneului Final Valoare!

Baia Mare are viitor în lumea handbalului. Junioarele CSS2 au obținut medalia de bronz în acest weekend. Iată rezultatele, așa cum le și arată site-ul oficial al clubului!

Sâmbătă, 7 mai, în semifinala Turneului Final Valoare – handbal Junioare I, CSS 2 Baia Mare a pierdut dramatic, după prelungiri, partida cu Gr, Șc. Energetic Rm. Vâlcea, scor 35-36 (16-15, 32-32). CSȘ 2 Baia Mare: Szakacs, Neagu, Tecar – Boiciuc 14, Romaniuc 6, Rusneac 5, Groșan 3, Brîndușa 2, M. Lazea 2, Danciu 2, David 1, Șeulean, Havași.

În finala mică, duminică, CSS 2 Baia Mare a învins CSM Bacău cu 31-26 (13-12), cucerind medaliile de bronz. CSȘ 2 Baia Mare: Diana Neagu, Ana-Maria Szakacs – Denisa Ruscal, Maria David 1, Alisia Boiciuc 7, Alexandra Zaha 3, Cristina Maria Lazea 5, Dina Lazea, Denisa Romaniuc 1, Sorina Brîndușa 7, Diana Șeulean, Cristina Danciu 1, Sorina Maria Groșan 5, Mihaela Rusneac 1, Alexandra Havași, Alexandra Pop. Antrenori: prof. Simona Maior Pașca, prof. Sorina Popovici, prof. Claudia Cetățeanu. În finala mare, Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea – CSM București 21-32 (15-16).

Clasament final: 1.CSM București, 2.Gr. Șc. Energetic Rm. Vâlcea, 3.CSS 2 Baia Mare, 4.CSM Bacău. Felicitări sportivelor CSS 2 Baia Mare și întregului staff pentru parcursul foarte bun din acest sezon competițional! Alisia Boiciuc a primit titlul de MVP al Turneul Final Valoare – CN handbal Junioare I, unde CSS 2 Baia Mare a cucerit duminică, 8 mai, medaliile de bronz. Felicitări și mult succes în continuare!