Copiii din Țara Lăpușului pot descoperi magia cititului la Centrul Cultural START - 1 oră în urmă
Colectare de aparate electrice la Vișeu de Sus - 1 oră în urmă
Nadia Comăneci, vizită istorică la Parlamentul European, la 50 de ani după Montreal - 1 oră în urmă
Etapa județeană a competiției „Business Plan” a reunit, în Baia Mare, elevi pasionați de activitățile antreprenoriale - 2 ore în urmă
Echipa de volei U13 a CSM Sighet, calificare la Turneul semifinal 2 cu victorii pe linie și fără vreun set pierdut - 2 ore în urmă
Ziua Internațională a Poeziei va fi sărbătorită la Centrul Cultural din Sighetu Marmației - 3 ore în urmă
Tăuții-Măgherăuș, oraș curat: zona centrală, precum și Parcul Hoșteze au beneficiat de lucrări de întreținere pentru un aspect plăcut și primitor - 3 ore în urmă
În Baia Mare se organizează cea de-a III-a ediție a Concertului caritabil „Am un prieten autist” - 3 ore în urmă
Volumele de poezie „Tentația certitudinii” de Nicolae Scheianu și „Transatlantice” de Rodica Brad-Păuna vor fi lansate la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu” Baia Mare - 3 ore în urmă
La mulți ani, Maricel Voinea! - 3 ore în urmă
„Frunză verde, verde”: Îndrăgita artistă Anda Horoba a readus la viață o colindă veche din satul natal
În 6 decembrie, chiar de Moș Nicolae, îndrăgita artistă Anda Horoba le-a pus în ghetuțe celor care o iubesc și ascultă un proiect deosebit. Este vorba despre colinda „Frunză verde, verde”, culeasă din satul ei natal – Molișet, Valea Țibleșului, Bistrița-Năsăud.
„Dragii mei, voi lansa o colindă nouă, dar veche, care își are rădăcinile fix în satul meu natal.
Am cules-o cu grijă, plină de uimire pentru că urechile mele n-au mai auzit așa ceva. Este extrem de veche și tare mă bucur că mi-a căzut în palme. Mi s-a lipit de suflet. Va fi ATIPICĂ (videoclip și orchestrație).
Scenariul descrie scene din biblie, așa cum vedeam eu când eram mică, la Cartea Cărților, desenele cu Isus”, povestește Anda Horoba.
Interpretarea și videoclipul colindei au fost apreciate imediat de fani, care au remarcat autenticitatea și profunzimea proiectului.
Printre reacții se numără și cea a Iulianei Tudor, cunoscuta prezentatoare TV:
„Cu ce emoție am ascultat acest cântec! Anda Horoba, Felicitări!
Pe Anda Horoba am descoperit-o în cadrul talent show-ului “Vedeta Populară” și sunt tare mândră de tot ce a realizat până astăzi! Anda ne oferă pentru sărbători o producție impecabilă! Structura colindului, îmbrăcămintea muzicală modernă, dar atât de bine construită, nivelul de realizare a videoclipului, totul arată atenție la detaliu și cunoaștere! Bravo!”.
Într-adevăr, e un proiect cum rar vezi, de aceea vă invităm să dați click mai jos!















