Fotbal Liga 3 România: Echipa din Maramureș a obținut un egal pe teren propriu acum și rămâne pe locul 7!

Vineri și sâmbătă, 11 și 12 octombrie, au avut loc meciurile din cadrul etapei a 12-a a Ligii 3, Seria 10, la fotbal.

CSM Sighetu Marmației a remizat pe teren propriu cu Lotus Băile Felix, 1-1. Pentru gazde a înscris de Gheorghe Gondiu, în minutul 59 al meciului, după ce oaspeții au deschis scorul în minutul 54 prin Alexandru Sorian.

Echipa antrenată de Adrian Iencsi rămâne pe locul 7 cu 11 puncte din total 12 partide. O poziție mai sus se află Minerul Ocna Dej, cu 17 puncte. Sub echipa sigheteană se află CFR 2, cu 9 puncte, respectiv Șimleul Silvaniei și Victoria Carei, cu câte 7 puncte. În runda următoare, formația antrenată de Adrian Iencsi va juca în deplasare cu Gloria Bistrița, care se află pe locul 2 și a acumulat până în prezent 26 puncte.

Rezultatele etapei a 12-a:
CSM Sighetu Marmaţiei – Lotus Băile Felix 1-1 (0-0). Au marcat: Gheorghe Gondiu (59) / Alexandru Sorian (54);
Gloria Bistriţa Năsăud – CFR Cluj 2 2-0 (1-0). Au marcat: Alexandru Iulian Stoica (17), Carl Davordzie (48);
SCM Zalău – Victoria Carei 5-0 (1-0). Au marcat: Vlad Moraru (34), Sergiu Pop (56), Mihai Doroftei (79, 86, 90);
FC Bihor Oradea – Minerul Ocna Dej 2-0 (1-0). Au marcat: Sergiu Jurj (40 – penalty, 54 – penalty);
CSM Satu Mare – Sportul Şimleu Silvaniei 2-0 (1-0). Au marcat: Cătălin Vaida (30), Alexandru Negrea (60).