Tinerii de la „Esperando” se pregătesc de Paște - 8 ore în urmă
Presa Liberă este sărbătorita zilei de 20 aprilie - 9 ore în urmă
Biserica Ortodoxă îl celebrează pe Sfântul Teotim, Episcopul Tomisului - 9 ore în urmă
Artiști îndrăgiți vor susține un recital de pricesne la biserica din Fărcașa - 13 ore în urmă
Marian Condrat și Nicolae Traian David pun bazele unui parteneriat zonal pentru dezvoltarea unitară a turismului pe Valea Izei - 13 ore în urmă
Mihaela Ioana Trifoi din Sighetu Marmației, vicecampioană națională la șah - 13 ore în urmă
Anivesare specială: Vlad Grigore din Săliștea de Sus a împlinit 100 de ani - 14 ore în urmă
La biserica din Ciocotiș va avea loc cea de-a IX-a ediție a concertului de pricesne „Patimile Domnului” - 15 ore în urmă
Circul Internațional ajunge în Baia Mare; Se anunță aproape două săptămâni de spectacole extraordinare - 16 ore în urmă
Psiholog Psihoterapeut Cecilia Ardusătan: Aspecte despre viața unui copil; Cum acesta este proiectul perfect al lui Dumnezeu și în sinele lui are schița perfectă de evoluție personală - 17 ore în urmă
CS Minaur Baia Mare a pierdut acasă la Unirea din Constanța și este locul 16!
CS Minaur Baia Mare a pierdut acasă la Unirea din Constanța și este locul 16!
Sâmbătă dimineața, de la ora 11.00, stadionul din Clinceni (Arena 1), a fost gazda partidei dintre Unirea Constanța și CS Minaur Baia Mare, joc din cadrul etapei a 10-a din Liga secundă. Gazdele s-au impus cu scorul de 1-0 (1-0), astfel că Minaur rămâne cu doar nouă puncte în clasament după 10 etape, arată csminaur.ro.
Meciul a avut un început interesant, cu un gol marcat în minutul 3 de Sergiu Ciocan, dar reușita acestuia a fost anulată pe motiv de ofsaid. Apoi, în min. 16, gazdele au marcat după o recuperare a lui Chirițoiu în dreapta, urmată de o centrare în fața porții, unde Lăcătuș a pus latul și a înscris unicul gol al meciului. Minaur a încercat să facă mai multe, mai ales după minutul 50, când Unirea a rămas în 10 oameni, după eliminarea lui Ciuciulete, care l-a faultat dur pe Gneba. Următorul meci pentru Minaur este în Cupa României, joi, 20 octombrie, de la ora 15.30, în compania echipei de Superligă, FC Argeș Pitești, mai arată csminaur.ro.
Unirea Constanța – CS Minaur Baia Mare: 1-0 (1-0)
Stadionul Arena 1 din Clinceni; cca 300 spectatori
Arbitri: Valentin Naidin (Turnu Măgurele) – Nicușor Marin (Suseni – Argeș), Florin Iftode (Târgu Bujor – Galați). Arbitru de rezervă: Cristian Anghelina (Câmpulung Muscel). Observator arbitri: Zoltan Tamas (Odorheiu Secuiesc). Delegat joc: Florentin Barbu (Giurgiu).
Unirea Constanța (antrenor Dacian Nastai): Mihai Udrea – Radu Cireșoiu, Radu Zamfir, Ștefan Cană, Alexandru Șuteu, Andrei Pandele, Aurelian Ciuciulete, Laurențiu Ardelean, Mario Lăcătuș, Andreas Chirițoiu, Aleksandru Longher
Rezerve: Mario Popescu – Rareș Trif, Dan Tălmaciu, Paul Coza, Alexandru Neacșu, Vlad Șerbănescu, Ianis Malama, Luca Mitrică, Adrian Niță
Minaur (antrenor Ciprian Danciu): Raul Băilă – Cătălin Alexe (79, Marius Potcoavă), Răzvan Lazar, John Mondragon, Iustin Neacșu (46, Vasile Chitaș), Ricky Gneba, Mircea Donca, Raphael Stănescu (69, Ciprian Stanciu), Sergiu Ciocan (79, Kevin Bakare), Viorel Chinde (79, Bogdan Rotar), Cassama Muacir
Rezerve: Alexandru Costache – Gabriel Oiță, Richard Cin, David Simion
Cartonașe galbene: Dacian Nastai (53), Udrea (76), R. Ardelean (79) / R. Lazăr (66)
Cartonaș roșu: Ciuciulete (51)
Etapa 10
FC Brașov – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc: 1-1
CSC Dumbrăvița – CSM Slatina: 2-1
Politehnica Iași – Metaloglobus București: 1-0
Unirea Constanța – CS Minaur Baia Mare: 1-0
CSC Șelimbăr – Unirea Slobozia: 1-1
Viitorul Pandurii Târgu Jiu – Unirea Dej: 1-2
Dinamo București – Ripensia Timișoara: 1-0
Politehnica Timișoara – Gloria Buzău (duminică, 11.45)
Progresul Spartac – Steaua București (luni, 16.00)
Oțelul Galați – Concordia Chiajna (luni, 18.15)
Clasament
1.Unirea Dej – 21p (19-13) – 10
2.Steaua București – 20p (19-10) – 9
3.Politehnica Iași – 20p (12-7) – 10
4.Unirea Slobozia – 18p (15-7) – 10
5.Oțelul Galați – 18p (12-8) – 9
6.FK Miercurea Ciuc – 17p (15-8) – 10
7.Comunal Șelimbăr – 16p (12-7) – 10
8.Gloria Buzău – 16p (13-11) – 9
9.CSM Slatina – 15p (14-8) – 10
10.Concordia Chiajna – 13p (13-10) – 9
11.FC Brașov – 13p (9-9) – 10
12.Dinamo București – 13p (10-13) – 10
13.CSC Dumbrăvița – 13p (14-18) – 10
14.Pandurii Tg. Jiu – 12p (10-12) – 10
15.Progresul Spartac – 11p (9-9) – 9
16.Minaur Baia Mare – 9p (9-17) – 10
17.Unirea Constanța – 9p (9-22) – 10
18.Ripensia Timișoara – 8p (7-12) – 10
19.Poli Timișoara – 5p (5-16) – 9
20.Metaloglobus – 4p (4-13) – 10
Etapa 11. Vineri, 21 octombrie: Slatina – Poli Iași (15.30). Sâmbătă, 22 octombrie: Unirea Dej – FC Brașov (11.00); Concordia – Pandurii (11.00); Ripensia – Constanța (11.00); Miercurea Ciuc – Dumbrăviță (11.00); Metaloglobus – Dinamo (12.00). Duminică, 23 octombrie: Slobozia – Poli Timișoara (11.00); CS Minaur – Șelimbăr (11.00). Luni, 24 octombrie: Buzău – Progresul (16.00). Marți, 25 octombrie: Steaua – Oțelul (17.00).
DirectMM.ro