CS Minaur, meci acasă cu Rapid – o restanță din etapa a 11-a - 6 ore în urmă
S-a decis redeschiderea traficului rutier și pietonal pe podul de pe DJ 188, din Vișeu de Jos, dar cu unele restricții - 8 ore în urmă
Oare este vorba de suveranism european? - 8 ore în urmă
Daniela Onița-Ivașcu a fost numită director al OCPI Maramureș - 9 ore în urmă
Mesajul lui Mircea Lucescu din spital: „Sunt bine, nu sunt motive de îngrijorare” - 10 ore în urmă
Încă o echipă de fotbal a Școlii Gimnaziale „Lucian Blaga” Baia Mare s-a calificat la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar 2025-2026 - 10 ore în urmă
Bolojan s-a răzgândit, fundația lui Mihai Neșu scapă de plata impozitului - 10 ore în urmă
Trei sportivi din cadrul CS Știința Electro Sistem Baia Mare au participat la un cantonament intensiv în pădurile spaniole - 10 ore în urmă
Elevii Colegiului Economic „Nicolae Titulescu”, premiați la concursul de afișe cu „Acordarea primului ajutor în caz de accidente” - 11 ore în urmă
O nouă întâlnire dedicată cadrelor didactice debutante în cadrul proiectului „Hub-ul Învățătorilor” - 11 ore în urmă
Apel caritabil pentru bunici: Un nou Acasă pentru beneficiarii aflați în îngrijirea asociației maramureșene, „Suntem Vocea Lor”! Se caută locuință!
Apel caritabil pentru bunici: Un nou Acasă pentru beneficiarii aflați în îngrijirea asociației maramureșene, „Suntem Vocea Lor”! Se caută locuință!
Situație mai neobișnuită la început de iarnă. Asociația Suntem Vocea Lor din municipiul Sighetu Marmației va trebui să elibereze casa pe care o luaseră în chirie, pentru a îngriji vârstnicii aflați în nevoie. Acum, voluntarii se află în situația de a căuta și găsi altă gospodărie.
„Important și urgent! Sighetu Marmației! După cum bine știți familia Suntem Vocea Lor are în grijă permanentă bătrâni proveniți din medii defavorizate: fără adăpost, fără familii, oameni ai străzii, bătrâni abandonați de propriile familii, îndeosebi, sunt bunicii noștri, ai tuturor. În momentul de față ne confruntăm cu o problemă gravă, care trebuie urgentată. Casa în care adăpostim batrânii trebuie eliberată, din motive stric personale a proprietarilor. Nu ne-am imaginat că în prag de sărbători ne vom confrunta cu astfel de probleme, dar avem încredere că alături de voi și de susținerea voastră permanentă, vom ieși la liman ca de fiecare dată.
În numele acestor suflete minunate, care merită tot ce e mai bun pe lume, vă rugăm să ne anunțati dacă știți vecini sau cunoștințe care își dau în chirie casa! Vă asigurăm de toată grija și întreținerea casei și de faptul că, bunicii au grijă continuă de bunurile materiale! Nu vă fie teamă să ne dați în chirie casa, până acum nu au existat neplăceri provocate din pricina bunicilor, și suntem convinși că nici de acum nu vor exista. Înțelegem pe bună dreptate îngrijorarea și reticența de-a lăsa pe mâinile unor bătrâni propria casă,dar ei sunt parte de familia nostră, iar noi nu-i abandonăm. Suntem în permanență cu ei și în contact cu ei. Avem nevoie de un adăpost! Urgent! Au fost uitați de lume o parte din viață, haideți să le arătăm că nu sunt singuri. Toți trebuie să avem bunici și nepoți pentru a fi oameni compleți! Noi credem în ei! Mulțumim că ne sunteți alături, mulțumim că ne sprijiniți și ajutați să ii ajutăm!!”, arată Ionica Viorica Opriș, președintele Asociației „Suntem Vocea Lor”.
În concluzie, Nihil sine Deo (Nimic fără DUMNEZEU)!
Puteți cunoaste activitatea pe
https://www.suntemvocealor.com/protec%C8%9Aie-social%C4%82
www.suntemvocealor.com
Puteți susține proiectele prin:
https://www.suntemvocealor.com/proiecte
Asociația „Suntem Vocea Lor”,
IBAN EURO: RO10BRDE250SV96687242500,
B.R.D. – G.S.G., codul SWIFT: BRDEROBU
Asociația „Suntem Vocea Lor”,
IBAN RON : RO77BRDE250SV96686872500,
B.R.D. – G.S.G., codul SWIFT: BRDEROBU
PAYPAL: suntemvocealor@gmail.com
Revolut: 0747706673
C.Ț.






















