Spitalul Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” Baia Mare organizează concurs pentru funcția de manager - 11 minute în urmă
Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 35 minute în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 36 minute în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 1 oră în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 2 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 2 ore în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 3 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 3 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 3 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 3 ore în urmă
Anunț pentru cei doritori: În județul Maramureș pentru copii tabără cu asociația salvatorilor montani! Iată aici toate detaliile despre activități!
Anunț pentru cei doritori: În județul Maramureș pentru copii tabără cu asociația salvatorilor montani! Iată aici toate detaliile despre activități!
Copiii au ocazia în această vacanță să descopere lucruri noi în natură, cu ajutorul salvatorilor montani. Asociația Salvatorilor Montani Maramureș este organizatorul.
Pe parcursul a cinci zile, cei mici pot cunoaște mai bine atât natura cât și locurile din județul Maramureș, aflate în proximitatea municipiului Baia Mare! Iată anunțul făcut de Asociația Salvatorilor Montani Maramureș!
Tabara de vara – Descopera Natura
4-8 Iulie 2022 🏕
Program:
Ziua 1
Statiunea Izvoare – Conectare cu natura – Familiarizare si initiere a traseelor montane – Drumetie Vf. Ignis⛰
Ziua 2
Statiunea Izvoare – Protejeaza natura – Fauna – Foloasele naturii ( Hrana din Natura ) Cunoasterea a minim 3 plante ( invata sa iti faci propriul ceai 🥰 )🌿
Ziua 3
Initiere escalada pt copii
Groapele Chiuzbaii – Incursiune in lumea alpinismului pt copii 🧗🏼♀️
Ziua 4
O zi din viata salvatorilor montani – Cei mici vor trai aventura si vor putea povesti cu salvatorii montani atestati, vor vizita una dintre bazele Salvamont Maramures si vor putea vedea echipamentul din dotare – Vor invata ce sa faca in cazul micilor accidente pe munte, in drumetii si vor avea parte de o mica demonstratie 😉 ⛑ – Surprize si tiroliană
Ziua 5
Drumetie pe Creasta Cocosului ⛰
Pretul include:
– masa pt 5 zile complete
– monitori si personal specializat pentru organizarea activitatilor
– echipamente si materiale pentru desfasurarea tuturor activitatilor pentru copii in siguranta
– transportul
– kit personal surpriză 😍
Pretul total 5 zile: 550 Ron / copil
Întâlnirea zilnic la ora 9”00 în Parcul Regina Maria – întoarcere aproximativ ora 17”00 Parcul Regina Maria
Inscrieri si info 0762.223.212 sau 0758.191.901 LOCURILE SUNT LIMITATE
C.Ț.




















1 Comentariu în această postare
George Homorodean
E foarte frumos ca se face un astfel de eveniment, copiii au ce invata de la salvatorii montani. Insa pentru a insoti/ghida pe cineva in mediul montan, si mai ales pentru activitati tehnice meseria de salvator montan nu e de ajuns. Ce calificari au oamenii care vor face aceste lucruri pentru a ne duce copiii la activitati pe munte ?
Cu respect,
George Homorodean