19 decembrie 2013 – La Baia Mare fost inaugurat Atelierul Memorial Gheza Vida - 5 ore în urmă
Două intervenții ale salvamontiștilor maramureșeni în ultimele 24 de ore - 8 ore în urmă
Moș Crăciun, pompierii și dilema de la ISU - 9 ore în urmă
România achită o datorie veche de peste 30 de ani către Statele Unite - 9 ore în urmă
Daruri de la jandarmi pentru copiii unei case de tip familial din Baia Mare - 10 ore în urmă
Jandarmii în vizită la Școala Gimnazială „Vasile Alecsandri” din Baia Mare - 11 ore în urmă
Revoluția Română, 18 decembrie 1989, Timișoara: Ziua tinerilor secerați de gloanțe pe treptele Catedralei - 12 ore în urmă
CS Minaur joacă în deplasare ultimul meci din acest an - 12 ore în urmă
Dansatorii maramureșeni Luca Mădăras Aluaș – Hannah Gomboș, pe prima treaptă a podiumului la Campionatul Național de Clase al României şi la Cupa Mystic - 12 ore în urmă
„Colindăm în Țara Codrului”: Spectacol de colinde la Asuaju de Sus - 13 ore în urmă
Anunț Direcția de Sănătate Publică din Maramureș: Vești importante despre vaccinarea din județul nostru! Iată aici centrele, cabinetele de familie!
Anunț Direcția de Sănătate Publică din Maramureș: Vești importante despre vaccinarea din județul nostru! Iată aici centrele, cabinetele de familie!
Direcția de Sănătate Publică a Județului Maramureș informeaază pe toți cei interesați că vaccinarea cu noul vaccin împotriva bolii COVID -19 Comirnaty Original _Omicron BA. 4-5 va începe din data de 12.12.2022 în cabinetele de medicină de familie și spitale.
În spitale sunt două, ambele în municipiul Baia Mare, iată aici și informațiile necesare: Centrul Vaccinare Spitalul de Boli Infecțioase și Psihiatrie Baia Mare, str. Vasile Lucaciu nr. 72, tel 0262216601 int.137, spliaam@sbidvp.ro, Luni-Vineri 08-14; Centrul Vaccinare Spitalul Județean de Urgență Baia Mare, Secția str. Progresului nr. 17, 0770604831, centruvaccinare1@sjbm.ro, Luni-Vineri 08-14
Se pot vaccina doar persoanele cu vârsta de 12 ani și peste, cărora li s-a administrat anterior cel puțin o schemă primară de vaccinare împotriva bolii COVID -19 și au trecut minimum 3 luni de de la ultima doză de vaccin administrată. Lista medicilor de familie care vaccineaza împotriva bolii COVID -19 – vaccinare primară și rapel este postată pe pagina de Internet a instituției, arată acum directorul executiv al DSP Maramureș, dr. Carmen Sima. Vezi lista chiar AICI!
C.Ț.
















