Daruri de la polițiștii de frontieră pentru familii cu probleme - 31 minute în urmă
Revoluția Română: 17 decembrie 1989,Timișoara – Ziua în care Ceaușescu a dat ordin să se tragă în oameni - 1 oră în urmă
Lăpușencele au adus „Mirosul Crăciunului” pe scena Teatrului Național din București - 1 oră în urmă
Sportivii băimăreni Emma Pop și Sergiu Chioreanu, locul II la Campionatul Național de dans sportiv pe clase - 2 ore în urmă
Jucători ai Minaurului, în vizită la Liceul „Anghel Saligny” - 2 ore în urmă
Numeroase grupuri de colindători din Maramureș și Sătmar, primiți la Catedrala Episcopală din Baia Mare - 2 ore în urmă
Două insule ecologice se dau în folosință la Sighet, în cadrul unei acțiuni pilot - 4 ore în urmă
Preșcolarii au colindat la sediul Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului Maramureș - 5 ore în urmă
Locuri de muncă în Maramureș - 5 ore în urmă
Elevii Liceului Teologic Penticostal Baia Mare au participat la o activitate în memoria scriitoarei Jane Austen, la Biblioteca Județeană - 7 ore în urmă
Ansamblul Folcloric „Transilvania” și Deți Iuga, într-un spectacol extraordinar în Baia Mare
În 27 octombrie, de la orale 15.00 și 18.00 (două spectacole), Teatrul Municipal Baia Mare va găzdui un spectacol folcloric deosebit, organizat de Ansamblul Folcloric Național „Transilvania” (manager Iuliana Maria Dragoş) și Deți Iuga.
„Dragi iubitori de folclor și tradiții, vă invităm să ne fiți alături la un eveniment deosebit, plin de emoție și bucurie! Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, alături de îndrăgitul artist maramureșean Deți Iuga, vă așteaptă la un spectacol extraordinar unde vom fredona împreună cântecul anului – „La Mănăstire de lemn”.
Orchestra Ansamblului Folcloric Național „Transilvania”, sub bagheta maestrului dirijor Eduard Albina, ne va purta pașii pe ritmurile străbune, alături de talentatul corp de balet coordonat de asistenții coregrafi: Daniel Bota și Lavinia Pașca.
Vor avea loc două reprezentații, programate la ora 15:00 și ora 18:00, oferindu-vă oportunitatea de a alege momentul care vi se potrivește cel mai bine pentru a vă bucura de acest spectacol deosebit!”, transmit organizatorii.
Pe scenă vor mai urca artiștii: Andreea Ghițiu, Gabriela Ardusătan, Paul Marincaș, Andreea Năprădean, Alexia Mance, Irina Pop, Patricia Moldovan, Antonia Mitre.
Preț bilet: 100 lei.

















