Investiție în siguranța comunității: Baia Sprie atrage fonduri europene alături de parteneri din Ucraina pentru creșterea rezilienței în fața schimbărilor climatice - 9 ore în urmă
Mari vedete ale fotbalului care au ratat calificarea la Cupa Mondială din 2026 - 10 ore în urmă
„O zi memorabilă”, spune scriitorul Mircea Cărtărescu - 12 ore în urmă
Incursiune în tainele arhitecturii istorice la Muzeul de Istorie și Arheologie din Sighetu Marmației - 13 ore în urmă
Autoritățile din Maramureș și organizațiile sociale au marcat Ziua Mondială a Refugiatului - 14 ore în urmă
Întâlnire cu autoarea Andreea Ionescu-Berechet la Cărturești Baia Mare - 14 ore în urmă
Din pasiune spre o mică afacere: Povestea Andreei Dunca din Fărcașa și creșterea găinilor de rasă - 15 ore în urmă
Ziua Drapelului Național va fi marcată și în Baia Mare - 15 ore în urmă
Clubul de dans sportiv „Shall We Dance” Baia Mare a încheiat sezonul competițional cu succes: Perechea Luca Aluaș-Hannah Gomboș a urcat pe podiumul internațional, în Austria - 15 ore în urmă
„Hai la roate că se poate”: Serbare câmpenească organizată la Preluca Nouă - 15 ore în urmă
Pe timp de noapte: Acțiune a Poliției Rutiere pentru combaterea consumului de alcool și a substanțelor stupefiante
Sâmbătă noaptea, între orele 22:30 și 02:30, peste 42 de polițiști rutieri au desfășurat o acțiune de verificare a șoferilor pe linia consumului de alcool și a substanțele stupefiante pe șoselele din județ.
Au fost oprite pentru verificări 350 de autovehicule. Pentru neregulile constatate au fost aplicate 20 de sancțiuni contravenționale. De asemenea, au fost constatate cinci infracțiuni pentru conducere sub influența băuturilor alcoolice și au fost reținute în vederea suspendării pentru consum de alcool patru permise de conducere.
Valoarea totală a amenzilor aplicate este de peste 14.000 de lei.















