Marcel Iureș împlinește astăzi 75 de ani. O carieră de excepție în teatrul și filmul românesc - 6 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, duminică 2 augusst 2026 - 45 minute în urmă
Andreea Ghițiu a lansat un proiect de suflet la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 12 ore în urmă
Portret de artist: Ioana Călăuz, poezia ca formă de libertate - 14 ore în urmă
Ovidiu Oanță, băimăreanul de cursă lungă devenit un reper al știrilor naționale - 14 ore în urmă
Seceta începe să lase robinetele fără apă în Maramureș - 14 ore în urmă
Nadia Comăneci a primit titlul de Doctor Honoris Causa din partea Universității din Montreal - 15 ore în urmă
Mâine, recital de pricesne la Berința la începutul Postului Adormirii Maicii Domnului - 15 ore în urmă
Să îl cunoaștem pe Andrei Coteț, un tânăr cu visuri mărețe în producția muzicală! - 16 ore în urmă
De astăzi, vinietele din Bulgaria sunt mai scumpe. Noile tarife pentru șoferi - 16 ore în urmă
IPJ Maramureș: „Nu vă mai agresaţi sau ameninţaţi soţiile, concubinele sau pe alţi membri ai familiei dumneavoastră!”
Ieri, 1 octombrie, ora 16.10, poliţiştii din Vişeu de Sus au fost sesizaţi de o tânără de 25 de ani că soţul său a ameninţat-o cu acte de violenţă şi a agresat-o fizic în mod repetat.
În urma verificărilor, poliţiştii au emis ordin de protecţie provizoriu împotriva bărbatului de 40 de ani, din Vişeu de Sus. În cauză se efectuează cercetări sub aspectul săvârşirii infracţiunilor de ameninţare şi violenţă în familie.
Cu acest prilej, polițiștii maramureșeni transmit un mesaj: „Nu vă mai agresaţi sau ameninţaţi soţiile, concubinele sau pe alţi membri ai familiei dumneavoastră! Poliţiştii apără victimele violenţei domestice şi cercetează agresorii!”.






