O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 2 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 4 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 4 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 4 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 4 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 5 ore în urmă
Literomania omagiază memoria lui Marian Ilea: număr special dedicat operei și moștenirii sale literare - 5 ore în urmă
Campanie: „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el!” - 5 ore în urmă
ACS Academia de Judo Baia Mare a adus acasă opt medalii obținute de sportivi la „Cupa Țara Oașului” - 5 ore în urmă
Satul Prislop, recunoaștere oficială pentru patrimoniul cultural imaterial al tradiției „Șezătoare și Joc de lăsatul secului” - 5 ore în urmă
Înfiorător: Suspiciune de crimă în Borșa! Un bărbat este bănuit că și-a ucis propriul tată, victima prezenta unele leziuni la nivelul capului
Caz groaznic în orașul maramureșean Borșa. Un bărbat este bănuit că și-ar fi ucis tatăl. Grozăvia a avut loc în această după-amiază.
La ora 18.12 , polițiștii din Borșa au fost sesizați prin SNUAU 112, despre faptul că o femeie de 55 ani l-a gasit inconștient în curtea locuinței sale de domiciliu, pe soțul său, un bărbat de 61 ani din oraș.
„În baza sesizării, un echipaj al Serviciului Județean de Ambulanță a intervenit la fața locului, ocazie cu care a constatat decesul bărbatului de 61 ani din Borșa. Din primele verificări efectuate, s-a stabilit faptul că bărbatul de 61 ani prezenta leziuni în zona capului.
Cu ocazia intervenției, la fața locului, polițiștii au identificat și un bărbat de 33 ani din Borșa, fiul decedatului. Bărbatul de 33 ani se află în custodia poliției, iar cercetările urmează să fie efectuate în continuare de o echipă complexă, sub coordonarea unui procuror din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Maramureș”, a declarat Ionela Cozma, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș.
C.Ț.















