Părintele Nifon, starețul Schitului din Strâmtura, a revenit în mijlocul credincioșilor după o lungă suferință - 5 ore în urmă
Clipa de natură - 6 ore în urmă
Ilie Bolojan și-a consolidat poziția în fruntea PNL după Congresul Extraordinar - 9 ore în urmă
Tenorul băimărean Tudor Bărbos și destinul său artistic - 10 ore în urmă
Evenimentul „Flori de Sânziene” de la Tăuții Măgherăuș a fost un succes; Mii de oameni au sărbătorit împreună - 12 ore în urmă
Maramureșeanul Adrian Daniel Gaspar, premiat la concursul „Armonii Vocal Instrumentale” - 12 ore în urmă
Secția de natație a CS Seini se întoarce cu cinci medalii de la Campionatul Național - 13 ore în urmă
Cod galben de caniculă în Maramureș și nordul Transilvaniei - 14 ore în urmă
Moment important pentru arbitrajul românesc: Istvan Kovacs a condus meciul cu numărul 1.000 din istoria Campionatului Mondial al Cluburilor - 16 ore în urmă
Lelea Varvara din Libotin a împlinit un secol de viață - 16 ore în urmă
Incendiu de vegetație uscată și fond forestier în zona Suciu de Sus
Pompierii au fost solicitați astăzi să intervină la stingerea unui incendiu de vegetație uscată și pădure, în zona localității Suciu de Sus, transmite ISU Maramureș.
La fața locului au ajuns o autospecială de stingere cu apă și spumă, două autospeciale pentru muncă operativă, un vehicul de teren (UTV), o autospecială de primă intervenție și comandă, un echipaj de prim ajutor SMURD, SVSU Suciu de Sus, cu 13 voluntari, SVSU Târgu Lăpuș cu o autospecială de stingere, precum și lucrători ai Ocolului Silvic Groșii Țibleșului.
Totodată, a fost solicitat sprijinul Salvamont Maramureș pentru efectuarea unei recunoașteri aeriene, cu drona, precizează sursa citată.
Sursa foto: IS Maramureș















