Punte între lumi și inimi - 4 minute în urmă
4 februarie, s-a născut artistul Traian Hrișcă - 5 minute în urmă
Prognoza meteo Maramureș, miercuri 4 februarie 2026 - 1 oră în urmă
CS Minaur, meci acasă cu Rapid – o restanță din etapa a 11-a - 13 ore în urmă
S-a decis redeschiderea traficului rutier și pietonal pe podul de pe DJ 188, din Vișeu de Jos, dar cu unele restricții - 14 ore în urmă
Oare este vorba de suveranism european? - 14 ore în urmă
Daniela Onița-Ivașcu a fost numită director al OCPI Maramureș - 15 ore în urmă
Mesajul lui Mircea Lucescu din spital: „Sunt bine, nu sunt motive de îngrijorare” - 16 ore în urmă
Încă o echipă de fotbal a Școlii Gimnaziale „Lucian Blaga” Baia Mare s-a calificat la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar 2025-2026 - 16 ore în urmă
Bolojan s-a răzgândit, fundația lui Mihai Neșu scapă de plata impozitului - 16 ore în urmă
Hoț prins în scurt timp de jandarmi după ce a furat o trotinetă electrică dintr-o scară de bloc
Intervenția promptă a jandarmilor maramureșeni a făcut ca o trotinetă electrică furată aseară din scara unui bloc de pe bulevardul Decebal din Baia Mare să fie recuperată rapid, informează IJJ într-un comunicat.
Sesizați prin 112, jandarmii s-au dus la fața locului, apelantul, un tânăr în vârstă de 35 de ani, povestindu-le că trotineta electrică pe care o ținea în scară, neasigurată, a dispărut. În urma verificărilor efectuate pe aparatul GPS montat pe trotinetă și conectat la telefonul mobil, jandarmii au identificat locația acesteia. A fost găsit și făptașul, un bărbat de 35 de ani care, după mai multe încercări de a-și nega fapta, a recunoscut în cele din urmă că a furat trotineta cu scopul de a o vinde la o treime din preț. Hoțul a fost dus la poliție.
Foto: arhivă
Citește și
Polițiștii băimăreni au dat de urma mai multor biciclete furate








