Cum a început, de fapt, Ziua Internațională a Femeii? O poveste despre curaj, muncă și demnitate - 6 ore în urmă
CSM Sighet, victorie în primul meci oficial pe teren propriu din acest an - 9 ore în urmă
Spiritul artistic al Școlii de Pictură de la Baia Mare a ajuns la Palatul Brukenthal din Sibiu - 9 ore în urmă
Parohia Săcălășeni a găzduit un atelier de confecționat mărțișoare - 9 ore în urmă
Victorie la scor a „tricolorelor” în al doilea meci al preliminariilor pentru Campionatul Mondial 2027 - 9 ore în urmă
Târg de haine sustenabil la Zbor Hub Baia Mare - 10 ore în urmă
Copiii sunt invitați să descopere povestea „Pădurea lui Șoricel”, în cadrul atelierului de lectură organizat la Cărturești - 11 ore în urmă
CS Minaur învinge și urcă pe primul loc - 11 ore în urmă
Elevii de la Școala Gimnazială „Alexandru Ivasiuc” din Baia Mare au confecționat daruri de 8 Martie, la Muzeul Județean de Istorie și Arheologie Maramureș - 11 ore în urmă
Prietenie și solidaritate: proiectul „Punți între oameni” a adus zâmbete și mărțișoare copiilor și educatorilor din Sighet - 12 ore în urmă
Căutări nocturne: Doi tineri rătăciți în zona Mogoșa – Negreia au fost găsiți de salvatorii montani maramureșeni (FOTO)
Intervenție nocturnă a SPJ Salvamont Maramureș. Salvamontiștii au fost alertați prin sistemul național de urgență 112 că, în zona Mogoșa – Negreia, doi tineri în vârstă de 25 și 30 de ani s-au rătăcit.
Văzând că aceștia nu se întorc, iar timpul a devenit nefavorabil, fratele unuia dintre ei a dat alarma. Din fericire, după câteva ore de căutări, aceștia au fost găsiți teferi și coborâți în siguranță până la localitățile de domiciliu.
„Mulțumiri pădurarului și celor câtorva localnici inimoși din zonă, care ne-au acordat sprijin. Acțiunea s-a încheiat cu bine, iar salvatorii montani s-au retras la baza Salvamont Mogoșa”, au arătat reprezentanții Serviciului Public Județean Salvamont Maramureș.
DirectMM.ro



















