Spirit maramureșean la Bistrița: Ionuț Uivaroși și Grupul Codrenii, într-un concert extraordinar de colinde - 4 ore în urmă
Omul potrivit, la locul potrivit: Sergent major Gabriel Petrovan, pompier al ISU Maramureș, a salvat un om care se înecase - 7 ore în urmă
Sera de acasă – cum îți aduce legume sănătoase pe masă tot anul? - 8 ore în urmă
O nouă ediție de titluri de stat Tezaur. Dobânzile sunt de până la 7,40% - 9 ore în urmă
Magia sărbătorilor a cuprins Târgu Lăpuș: Târgul de Crăciun a fost plin de lumină, colinde și bucurie - 9 ore în urmă
Magia Crăciunului și-a făcut simțită prezența în cadrul concertului de colinde desfășurat la Seini - 10 ore în urmă
La Colegiul de Arte din Baia Mare, copiii spun „Împreună prindem curaj” - 10 ore în urmă
Îndrăgitul eveniment „Crăciun în Maramureș” are loc în 20 decembrie, la Muzeul Satului din Baia Mare - 10 ore în urmă
Înotătorii de la CS Seini au cucerit numeroase medalii la Cupa Moș Nicolae 2025 de la Pitești - 10 ore în urmă
Festivalul de Colinde „Deschide ușa, creștine!” va avea loc și anul acesta, în comuna Fărcașa - 10 ore în urmă
Poliţiştii Biroului Urmăriri din cadrul IPJ Maramureş au fost sesizaţi că borșeanul Ioan Vlad a plecat cu autoturismul personal de la domiciliul său, în 24 septembrie a.c. , iar de atunci nu mai există indicii directe despre el. Doar autoturismul său a fost găsit ars pe o stradă din Cluj-Napoca (imagini de la incendiu au fost postate de publicația ziarulclujean.ro). Bănuiala că mașina ar fi fost incendiată în mod premeditat a fost infirmată de pompierii clujeni, aceștia indicând un scurtcircuit drept cauză a declanșării focului. Ioan Vlad lucra de 20 de ani la Ambulanța Maramureș ca asistent medical și tocmai intrase în concediu de odihnă când a dispărut. Bărbatul, în vârstă de 44 de ani, are o constituţie atletică, înălţime 1,80 m, păr grizonat, ochi verzi, fără semne particulare.
Declarat dispărut de către familie, poliţiştii desfăşoară în continuare activităţi de căutare. Persoanele care pot să ofere informaţii despre Ioan Vlad sunt rugate să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie, să apeleze 112 sau Biroul Urmăriri. la numărul de telefon 0262-207763.
Video: ziarulclujean.ro















