Trei tinere talente din Seini au strălucit pe scena Festivalului Internațional de Interpretare „Ursulețul de Aur” din Baia Mare - 5 ore în urmă
Se împlinesc 32 de ani de la tunderea în monahism a șase slujitori de seamă ai Bisericii; Cine sunt ei astăzi - 5 ore în urmă
Un nou centru de zi pentru vârstnici a fost finalizat la Rona de Jos - 5 ore în urmă
Micuță, dar talentată: Antonia Maria Oniga a câștigat Trofeul categoriei la Concursul Național „Tinere Talente” de la Bistrița-Năsăud - 6 ore în urmă
Giulia Rob, elevă a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri” Baia Mare, a primit Trofeul Genului Muzical la Festivalul „Ursulețul de Aur” - 6 ore în urmă
Atleta Andreia Hryn a cucerit medalia de bronz în proba de aruncarea suliței la Campionatul Național U18 - 6 ore în urmă
„Învârtita Fraților Chindriș” – omagiu adus Maramureșului autentic printr-un nou proiect muzical deosebit - 7 ore în urmă
Scriitorul băimărean Flaviu Claudiu Mihali lansează volumele în versuri „Dezagregare” și „Cicatrici”, la Satu Mare - 7 ore în urmă
Părintele Alexandru Câmpeanu, fost paroh în Făureşti, distins cu Ordinul „Crucea Justinian Arhiepiscopul” – una dintre cele mai înalte distincții ale Episcopiei - 8 ore în urmă
Medalii de bronz și rezultate bune pentru sportivii LPS- structura „Aurel Vlaicu” Baia Mare în finala Campionatului Național de Atletism de la Craiova - 9 ore în urmă
Alt eveniment rutier în Gârdani: O biciclistă a fost lovită de mașină
Ieri, 22 iulie, în jurul orei 10.00, polițiștii din Ulmeni au fost sesizați prin apel 112 despre faptul că la Centrul Medical din Gârdani s-a prezentat o persoană de sex feminin, care a relatat faptul că a fost victima unui accident rutier.
În urma verificărilor efectuate, polițiștii au constatat că în aceeași zi, în jurul orei 09.00, un bărbat de 56 de ani, din Sălsig, aflat la volanul unui autoturism pe strada Sălaj din localitatea Sălsig, a surprins și accidentat o femeie de 61 de ani, din localitate, care circula în calitate de biciclist.
În jurul orei 10.00, femeia de 61 de ani s-a prezentat la Centrul Medical din localitatea Gârdani, unde ar fi declarat că a fost victima unui accident rutier, aceasta refuzând să fie transportată la Spitalul Județean de Urgenţă Dr.Constantin Opriş Baia Mare pentru acordarea de îngrijiri medicale.
Conducătorul auto a fost identificat de polițiști în jurul orei 12.00. Ambii participanți la evenimentul rutier au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul fiind zero în ambele cazuri.
În cauză, polițiștii continuă cercetările pentru săvârșirea infracțiunilor de vătămare corporală din culpă și părăsirea locului accidentului fără încuviințarea poliției.















