Știința Explorări joacă două meciuri în trei zile cu CSM București pe teren propriu - 7 minute în urmă
Peste 50 de clădiri și terenuri degradate din Baia Mare intră pe lista cu impozitare specială - 8 minute în urmă
Noul showroom Toyota Baia Mare și-a deschis porțile - 39 minute în urmă
„Cupa Crăciunului” va aduce magia sărbătorilor pentru șahiștii băimăreni - 2 ore în urmă
Autobuzul lui Moș Crăciun se pregătește să pornească la drum în Baia Mare - 2 ore în urmă
„Feeria de Crăciun: O poveste prin dans și gimnastică ritmică”, la LPS Baia Mare - 2 ore în urmă
Rugăciune și colind la Catedrala „Sfântul Ierarh Iosif Mărturisitorul” din Sighetu Marmației - 2 ore în urmă
Trei zile de sărbătoare: Târgul de Crăciun ,,Poveste de iarnă” de la Târgu Lăpuș debutează astăzi - 3 ore în urmă
„Piața muncii 2025. Strategii, tendințe, perspective”: eveniment dedicat studenților la ZborHub Baia Mare - 3 ore în urmă
5 decembrie – Sorin Grindeanu, președintele PSD - 3 ore în urmă
Accident în Ilba: Un șofer cu alcool la bord a intrat cu mașina într-un gard și într-un podeț. A ajuns la spital
Ieri, 21 noiembrie, în jurul orei 15.30, polițiștii din Seini au intervenit la un accident rutier produs în localitatea Ilba.
La fața locului polițiștii au identificat un autoturism care prezenta avarii în urma impactului cu gardul unui imobil și un podeț. În urma accidentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătorului auto, un bărbat de 39 de ani din Ilba.
„Acesta a fost testat cu aparatul etilotest rezultatul fiind de 0,54 mg/l alcool pur în aerul expirat. Șoferul a fost transportat la spital în vederea acordării de îngrijiri medicale și pentru prelevarea de mostre biologice de sânge în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei. Polițiștii continuă cercetările în acest caz”, au arătat reprezentanții IPJ Maramureș.
DirectMM.ro
Foto – arhivă















