Echipele românești și-au aflat adversarele din cupele europene. Cum mai stăm cu coeficientul UEFA - 2 ore în urmă
O jucătoare de la Fabrica de Campioni, la acțiunea de selecție pentru echipa națională U11 - 4 ore în urmă
Experiență internațională la Colonia Pictorilor din Baia Mare: studenți din Varșovia, inițiați în conducerea instituțiilor culturale - 6 ore în urmă
Grupa mijlocie a Ansamblului „Cercănelul” din Borșa, premiată la primul concurs - 6 ore în urmă
S-au tras la sorți grupele din faza regională a Cupei României - 6 ore în urmă
„Școala Naturii în Geoparcul Gutâi-Maramureș” a reunit elevi, profesori și voluntari în cadrul unei noi lecții de geologie pe Valea Bulzului și Cheile Dănești - 7 ore în urmă
75 de ani de la Rusaliile care au schimbat destinele a zeci de mii de români - 7 ore în urmă
Literomania omagiază memoria lui Marian Ilea: număr special dedicat operei și moștenirii sale literare - 7 ore în urmă
Campanie: „Cea mai mare notă pentru copilul tău este să fii alături de el!” - 8 ore în urmă
ACS Academia de Judo Baia Mare a adus acasă opt medalii obținute de sportivi la „Cupa Țara Oașului” - 8 ore în urmă
Vremea exactă în Maramureș, sâmbătă, 30 mai
Vremea va fi puțin schimbătoare și sub normalul termic al perioadei. Cerul va fi în cursul zilei de la variabil la mai mult noros. Vom avea maxime de la 9-13 la 19 grade. Temperatura resimțită va fi de la 9-13 la 19 grade. Se vor înregistra unele averse trecătoare, care se vor manifesta pe arii restrânse. Vântul va fi în general slab, cu unele intensificări locale. Noaptea, minime de la 3 la 7-9 grade, resimțite de la 3 la 7-9 grade, cu cer de la variabil mai mult noros și unele averse trecătoare pe arii restrânse.
Maximele zilei – Baia Mare (19 grade), Sighetu Marmației (19 grade), Târgu Lăpuș (19 grade), Borșa (13 grade), Cavnic (13 grade).
C.Ț.















