Sportul românesc trăiește din casele de pariuri. Ce sume se învârt în fotbal - 1 oră în urmă
Joc în sat de Sfânta Maria: sărbătoare și tradiție la Șișești - 2 ore în urmă
„Dorul pâinii de acasă”: Trei zile de tradiții, meșteșuguri și gastronomie la Muzeul Satului Baia Mare - 2 ore în urmă
Ziua Națională a Maramureșului, sărbătorită pe 15 august la Mănăstirea Rohia și în centrul orașului Târgu Lăpuș - 2 ore în urmă
Performanță în fotbalul maramureșean: Portarul Radu Ardelean din Sarasău, recrutat la FCSB - 3 ore în urmă
Șapte spitale din Maramureș vor putea organiza concursuri pentru ocuparea a 144 de posturi vacante - 4 ore în urmă
Atelierul de Vară pentru Adulți continuă la Colonia Pictorilor din Baia Mare și în luna august - 4 ore în urmă
33 de jandarmi maramureșeni au jurat credință patriei în cadrul ceremoniei de înaintare în grad - 5 ore în urmă
Doliu la Biblioteca Județeană „Petre Dulfu”. S-a stins Ioan Micle, fost administrator al instituției - 5 ore în urmă
Măsuri de protecție împotriva caniculei: Mai multe puncte de hidratare au fost amplasate în Baia Mare - 5 ore în urmă
BiAcademy Music School Baia Mare organizează „Tabăra micilor artiști” pentru copii
În vacanța care va avea loc în perioada 23-27 februarie, BiAcademy Music School Baia Mare organizează „Tabăra micilor artiști”, care se adresează copiilor cu vârste cuprinse între 4 și 12 ani.
Timp de o săptămână, cei mici vor avea parte de activități precum: canto, ateliere de instrumente muzicale, dans, jocuri muzicale și activități creative, care se vor desfășura în noua locație, situată pe Bd. Independenței, nr. 2 B.
Copiii vor fi împărțiți pe grupe de vârstă. Programul zilnic al activităților este de la 08:00 la 16:00, iar masa de prânz este inclusă. Prețul pentru o săptămână este de 500 de lei, iar prețul unei zile de tabără este de 130 de lei.
Înscrierile se fac la 0742 802 625. Locurile sunt limitate.

Larisa Viragh














