Traseu și popas sub stele la Suciu de Sus - 11 minute în urmă
Lucrări de peste 240.000 de lei la Tăuții-Măgherăuș - 2 ore în urmă
Tabără de excelență în Preluca: Elevii maramureșeni au explorat natura și secretele corpului uman - 2 ore în urmă
Voluntari ai Serviciului de Ajutor Maltez Baia Mare, în misiune internațională la Medjugorje - 2 ore în urmă
Dezbatere asupra Legii ANI: Se va reveni sau nu la publicarea declarațiilor de avere? - 2 ore în urmă
Claude Karnoouh, antropologul care a dus numele satului Breb în întreaga lume - 2 ore în urmă
O nouă întâlnire de lectură la Cărturești Baia Mare, dedicată cărții „În ultima clipă a zilei” de Claire Keegan - 2 ore în urmă
Gala Demonstrativă Hand to Hand Fighting Maramureș, un eveniment de succes la Sighetu Marmației - 3 ore în urmă
Primii pași spre independență: Lecție interactivă de educație financiară pentru beneficiarii Casei de Tip Familial Bradului din Sighetu Marmației - 4 ore în urmă
La Băiuț va avea loc prima ediție a „Crosului de la capătul lumii” - 4 ore în urmă
Femei bătute bine, dar care au refuzat emiterea ordinului de protecţie provizoriu
Ieri dimineaţă, 29 mai, poliţiştii au fost anunțați că pe strada Luminişului din Baia Mare are loc un scandal în familie. O femeie de 61 de ani a fost lovită de nepotul său de 22 de ani.
Tot ieri, în Borșa, o femeie de 35 de ani a fost agresată de soţul său de 40 de ani, iar victima a fost transportată la spital unde a beneficiat de îngrijiri medicale.
În ambele cazuri agresorii s-au ales cu dosar penal, însă nu au fost emise și ordine de protecție provizorii pe numele lor, deoarece victimele au refuzat acest lucru.














