Supercupa și o rânduială a unui fotbal glumeț - 4 ore în urmă
Liceul Internațional Baia Mare a cucerit prima treaptă a podiumului la Concursul Național de Proiecte Științifice „Porți deschise către lume” - 4 ore în urmă
Incendiu în locomotiva unui tren de călători în Ulmeni - 5 ore în urmă
Maia Sandu i-a acordat din nou cetățenia Republicii Moldova lui Traian Băsescu - 5 ore în urmă
Două zile de sărbătoare pentru copii în Baia Mare - 5 ore în urmă
CS Minaur a transferat un jucător de la vicecampioana din Liga Zimbrilor - 7 ore în urmă
Comunicat al Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare - 7 ore în urmă
Excelență academică la CUNBM: Ioana Grad a fost distinsă cu Diploma de Doctor în filosofie în cadrul Conferinței Cercetării și Inovării UTCN 2026 - 7 ore în urmă
O nouă ediție a evenimentului „Cu Iia pe bicicletă” va avea loc în Baia Mare - 7 ore în urmă
Europa FM împlinește 26 de ani de emisie în România - 7 ore în urmă
Zeci de șoferi rămași fără permis și amenzi de peste o jumătate de milion de lei
Poliţiştii maramureşeni au intervenit pe parcursul săptămânii trecute la 322 de evenimente, cele mai multe sesizate prin 112. Au fost aplicate 1.466 de amenzi, în valoare de peste 525.000 de lei.
Au fost identificate 14 persoane bănuite de comiterea unor infracţiuni, nouă au fost prinse în flagrant, iar două persoane au fost arestate preventiv.
În această perioadă, oamenii legii au constatat 13 infracțiuni rutiere – cele mai multe pentru conducere sub influenţa băuturilor alcoolice -, au reținut 51 de permise de conducere şi au retras 21 certificate de înmatriculare.















