Supercupa și o rânduială a unui fotbal glumeț - 1 oră în urmă
Liceul Internațional Baia Mare a cucerit prima treaptă a podiumului la Concursul Național de Proiecte Științifice „Porți deschise către lume” - 2 ore în urmă
Incendiu în locomotiva unui tren de călători în Ulmeni - 2 ore în urmă
Maia Sandu i-a acordat din nou cetățenia Republicii Moldova lui Traian Băsescu - 2 ore în urmă
Două zile de sărbătoare pentru copii în Baia Mare - 3 ore în urmă
CS Minaur a transferat un jucător de la vicecampioana din Liga Zimbrilor - 4 ore în urmă
Comunicat al Spitalului Județean de Urgență „Dr. Constantin Opriș” din Baia Mare - 4 ore în urmă
Excelență academică la CUNBM: Ioana Grad a fost distinsă cu Diploma de Doctor în filosofie în cadrul Conferinței Cercetării și Inovării UTCN 2026 - 4 ore în urmă
O nouă ediție a evenimentului „Cu Iia pe bicicletă” va avea loc în Baia Mare - 5 ore în urmă
Europa FM împlinește 26 de ani de emisie în România - 5 ore în urmă
Fie că au furat sau doar au încercat să fure, tot au ajuns pe mâna poliției; unii chiar pe loc
Furt la lumina zilei. Vineri dimineața, pe la 09.30,patru bărbaţi (domiciliaţi în Baia Mare, Făureşti şi un sucevean) au fost prinşi în flagrant de poliţişti de ordine şi siguranţă publică Baia Mare, în timp ce sustrăgeau profile metalice depozitate pe un teren viran, unde se află punctul de lucru al unei societăţi comerciale. Prejudiciul a fost recuperat şi restituit părţii vătămate, iar cercetările continuă.
Patru furturi rezolvate Handalu Ilbei. Începând din februarie și până acum, în Handalu Ilbei au avut loc patru furturi de locuinţe, de unde au fost sustrase mai multe bunuri. Polițiștii l-au identificat pe făptaș – un tânăr din localitate – iar în urma unei percheziții domiciliare oamenii legii au găsit o parte din bunurile furate. Cercetările continuă.
Depusă după gratii. În 15 martie, polițiștii maramureșeni au depistat o tânără de 25 de ani, din Letca (judeţul Sălaj), urmărită național, pe numele căreia era emis un mandat de executare a pedepsei închisorii pentru furt. Aceasta a fost depusă după gratii, unde va sta nouă luni.















