3 aprilie, Ziua Jandarmeriei Române - 1 oră în urmă
Prognoza meteo Maramureș, vineri 3 martie 2026 - 1 oră în urmă
Lucrări ale elevilor de la Palatul Copiilor Baia Mare, expuse la Palatul Parlamentului din București - 11 ore în urmă
Podium pentru doi elevi din Țara Lăpușului la etapa județeană a Olimpiadei Naționale a Sportului Școlar la cros - 11 ore în urmă
Spitalul de Recuperare Borșa, modernizat cu echipamente de ultimă generație printr-o investiție de 4 milioane de euro - 12 ore în urmă
Elevi de la Școala Gimnazială din Agrieș, în vizită la Muzeul Satului din Baia Mare - 12 ore în urmă
Pompieri la curățenie - 12 ore în urmă
Arena Națională, mândria Bucureștiului, este falimentară - 12 ore în urmă
Curtea Jandarmeriei Maramureș, plină de copii de Ziua Porților Deschise - 13 ore în urmă
Corul „Delfinașii” din Baia Mare, din nou pe scenă alături de Corul Național de Cameră „Madrigal – Marin Constantin” - 14 ore în urmă
A traversat spre moarte
Astăzi după masă, pe la ora 17.30, o femeie în vârstă de aproximativ 70 de ani a plecat din Piața Revoluției, trecând pe lângă Hotelul Rivulus și s-a angajat ăn traversarea străzii prin loc nepermis.
A fost surprinsă si accidentată mortal de un autoturism care circula dinspre strada Gheorghe Șincai spre strada. Culturii.
Conducătorul mașinii care a provocat accidentul e , un tânăr de 21 de ani din Baia Mare. El a fost testat alcoolscopic, rezultat fiind zero. Traficul pe strada a fost restricționat pentru mai bine de 40 de minute. În cauza s-a întocmit dosar penal pentru ucidere din culpă.
Foto: Mihai Țăranu, Raluca Ralu (Radare Maramureș)







