Ziua Drapelului Național va fi marcată și în Baia Mare - 2 minute în urmă
Clubul de dans sportiv „Shall We Dance” Baia Mare a încheiat sezonul competițional cu succes: Perechea Luca Aluaș-Hannah Gomboș a urcat pe podiumul internațional, în Austria - 13 minute în urmă
„Hai la roate că se poate”: Serbare câmpenească organizată la Preluca Nouă - 15 minute în urmă
Proiectul „Educație prin Sport” continuă și în localitățile Bogdan Vodă și Călinești - 45 minute în urmă
„Noi”, o poveste adevărată despre autism, credință și puterea de a merge mai departe - 54 minute în urmă
Maramureșenii Diana Iluț și Daniel Pop reprezintă România la un seminar internațional de turism cultural organizat la Beijing - 5 ore în urmă
Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 5 ore în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 6 ore în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 6 ore în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 7 ore în urmă
Proteste ”sănătoase” la Sighet
Aproape 200 angajați ai Spitalului Municipal Sighetu Marmaţiei au protestat spontan, azi, atât în fața spitalului, cât și în fața primăriei sighetene. Astfel ei și-au manifestat nemulțumirea că nu au primit norma de hrană – intrată recent în vigoare – care înseamnă 300 lei/lună. Fiind spital municipal, banii trebuie plătiți de către primăria municipiului. Acesta este și motivul pentru care protestatarii au scandat ”jos primarul”. O delegaţie a fost primită la discuţii de primarul Horia Scubli, care a dat asigurări că solicitările referitoare la drepturile salariale vor fi rezolvate până luni, 18 februarie, când protestatarii se vor întâlni cu managerul spitalului.















