Maramureșul sub cod portocaliu de caniculă - 7 minute în urmă
Concert de operă la Muzeul Județean de Mineralogie ,,Victor Gorduza” Baia Mare - 36 minute în urmă
Campanie de dezinsecție în Baia Sprie - 1 oră în urmă
Ansamblul Folcloric Național „Transilvania”, invitat special la Sărbătoarea Sânpetrului de la Rebra - 2 ore în urmă
Tradiția, credința și identitatea culturală, celebrate la Biblioteca Orășenească Vișeu de Sus - 2 ore în urmă
Seisme consecutive în Venezuela: autoritățile vorbesc despre un dezastru major - 2 ore în urmă
Publicația argentiniană Doble Amarilla dedică un amplu material arbitrului român István Kovács - 3 ore în urmă
Schimbări importante în sistemul de pensii: vârsta de pensionare crește din nou - 3 ore în urmă
Spectacol aviatic la Baia Mare: Ziua Porților Deschise la Aeroclubul Teritorial „Alexandru Papana” Baia Mare - 3 ore în urmă
25 iunie, ziua în care s-a stins Michael Jackson - 4 ore în urmă
Am stat puțin la mâna altora, dar suntem în semifinale
Spre deosebire de partida cu Spania, acum am început tare meciul, am condus toată repriza – chiar și la cinci goluri – dar am încheiat la egalitate cu un gol primit în ultimele opt secunde ale reprizei întâi. Starul părții a doua a meciului ne este dezastruos,unguroaicele ducându- se la cinci goluri. 26-21 (min. 45). Ne regrupăm și egalăm la 27 (min 53). Dar o pierdem pe Cristina Neagu,accidentată urât de o adversară. Mai ratăm și două aruncări de la 7m, iar Kiss,portărița Ungarie,i apără în draci,fiind declarată jucătoarea meciului. Așa că repriza secundă e pe invers față de cea cu Spania și, în final pierdem la două goluri (29-31), care ne mai dau șanse la calificare. Da ram stat la mâna altora: am depinsdepindem de rezultatul partidei Olanda – Germania. Dacă nemțoaiecele băteau la o diferență de 13 goluri, eram eliminați. XDar Olanda a învins relaxat Germania cu 27-21. Iar noi ne-am calificat depe locul doi ă de pe locul 2 și vom întâlni Rusia, vineri, de la 18.30. Din păcate, e puțin probabil s-o putem folosi pe Cristina Neagu. După accidentare, ea a fost dusă de pe teren la spital. Dar a preferat să nu rămână internată și va reveni dimineață la Spitalul din Nancy, la 07.00, pentru un examen RMN care să releve gravitatea accidentării.















