Înotătorii de la CS Seini, numeroase clasări pe podium la Cupa Flykick - 5 ore în urmă
Eco Maramureș a primit din nou certificarea de „Destinație Ecoturistică” - 6 ore în urmă
Cazinouri online vs cazinouri fizice: unde ai, de fapt, șanse mai bune de câștig? - 6 ore în urmă
Argint pentru CSS 2 Baia Mare la Campionatul Național de volei U17 - 7 ore în urmă
Noua lege a salarizării, explicată - 7 ore în urmă
Trei „zimbri” în lotul României A pentru „Toyota Challenge 2026 Africa Euro Series” - 7 ore în urmă
Liceul Teoretic „Ioan Buteanu” din Șomcuta Mare, certificat ca Școală a Încrederii în cadrul conferinței derulate la București - 8 ore în urmă
Revenire spectaculoasă în play-off-ul Ligii 4: după ce au fost conduși cu 2-0, oaspeții au câștigat cu 4-2 - 8 ore în urmă
Activități de informare privind siguranța rutieră în rândul persoanelor vârstnice din Baia Mare - 8 ore în urmă
Veste bună pentru iubitorii de câini - 9 ore în urmă
Uneori, și hoția are picioare scurte
Trei tineri din Baia Mare, cu vârste de 18 respectiv 27 de ani, au profitat de faptul că proprietarul unui apartament situat la parter, pe strada Horea din Baia Mare şi-a lăsat fereastra deschisă. Așa că au pătruns în imobil, în noaptea de 16 spre 17 iulie, și sustras bunuri în valoare de 1.600 de lei Prejudiciul a fost recuperat în totalitate şi restituit părţii vătămate.
În schimb, ieri, o femeie de 30 de ani din Leordina a fost prinsă în flagrant, în timp ce încerca să sustragă bunuri dintr-o locuinţă situată pe strada Dorobanţilor din Sighetu Marmaţiei.















