Înotătorii de la CS Seini, numeroase clasări pe podium la Cupa Flykick - 3 ore în urmă
Eco Maramureș a primit din nou certificarea de „Destinație Ecoturistică” - 4 ore în urmă
Cazinouri online vs cazinouri fizice: unde ai, de fapt, șanse mai bune de câștig? - 4 ore în urmă
Argint pentru CSS 2 Baia Mare la Campionatul Național de volei U17 - 4 ore în urmă
Noua lege a salarizării, explicată - 5 ore în urmă
Trei „zimbri” în lotul României A pentru „Toyota Challenge 2026 Africa Euro Series” - 5 ore în urmă
Liceul Teoretic „Ioan Buteanu” din Șomcuta Mare, certificat ca Școală a Încrederii în cadrul conferinței derulate la București - 6 ore în urmă
Revenire spectaculoasă în play-off-ul Ligii 4: după ce au fost conduși cu 2-0, oaspeții au câștigat cu 4-2 - 6 ore în urmă
Activități de informare privind siguranța rutieră în rândul persoanelor vârstnice din Baia Mare - 6 ore în urmă
Veste bună pentru iubitorii de câini - 7 ore în urmă
Jaf armat la o bancă din Baia Mare, taman în miezul unei zile din ”Săptămâna prevenirii criminalității”
Taman în ”Săptămâna prevenirii criminalității”, în care IPJ Maramureș a organizat zilnic actiuni cu această temă și exact în ziua în care se desfășoară activități sub genericul ”Prevenirea infracţiunilor contra patrimoniului” – acesta e momentul pe care l-au ales doi hoți pentru a jefui o bancă, ziua în amiaza mare. Jaful armat a avut loc azi, 23 mai, la o unitate a unei puternice bănci, situată în zona RFN și a durat mai puțin de cinci minute. Hoții purtau cagule – și peste ele, căști de motocicliști, căci s-au deplasat cu scuterul – și au fugit rapid cu banii. Jaful a fost raportat la 112, în jurul orelor 11.40.
”Prin 112 am fost sesizați la 11.40 ca la o unitate bancară de pe strada Victoriei, două persoane au sustras, sub amenințare, o sumă de bani. Polițiștii desfășoară cercetări la fața locului. S-au luat măsuri pentru instituirea de filtre la ieșirile din municipiu și verificarea tuturor mașinilor care pleacă din Baia Mare” – ne-a precizat Florina Meteș, purtătorul de cuvânt al IPJ Maramureș. Suma vehiculată că ar fi fost sustrasă e de ordinul a 100.000 de lei.















